Nedjelja, 27 travnja, 2025
12.7 C
Zagreb
Pratite nas:

Jutarnji list u kampanji protiv referenduma: Lažno prenio ustavnog stručnjaka Palića

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U utorak popodne ustavnopravni stručnjak doc. dr. sc. Mato Palić, profesor ustavnog prava na Pravnom fakultetu u Osijeku na svom Facebooku objavio je potporu GI Narod odlučuje i predstavljenim referendumskim pitanjima za promjenu izbornog sustava o čemu smo izvijestili.

> Doc. dr. sc. Palić: ‘Referendumska pitanja u skladu su s Ustavom, glasat ću ZA novi, bolji i pošteniji sustav izbora zastupnika’

A ovako je Jutarnji list u utorak navečer objavio mišljenje docenta Palića:

“Nadam se da su predlagatelji svjesni da je Ustavni sud sličnu takvu inicijativu proglasio neustavnom smatrajući da se o pravima manjina i ljudskim pravima ne smije odlučivati na referendumu”, podsjeća Pupovac. Ustavni stručnjak Mate Palić smatra da Hrvatska ima najjači model koji postoji za zaštitu nacionalnih manjina i koji jamči visoke demokratske standarde. “Ako je ravnopravnost nacionalnih manjina najviša vrednota ustavnog poretka, zašto bismo to mijenjali. Nacionalne manjine su važne i baš zato što su manjine moramo pokazati odgovornost – one su dokaz demokratičnosti zemlje. Ne jedini, ali strašno važan”, kaže Palić.”, objavili su na Jutarnjem listu.

> Bruna Esih o ‘Narod odlučuje’: ‘Imamo referendum i naravno da ćemo ga podržati’

> (VIDEO) GI Narod odlučuje: 6 mjera za pravedniji izborni sustav

> HDZ, SDP, HNS i GLAS protiv referendumske promjene izbornog sustava

> (VIDEO) Troskot i dr. Kanački: ‘Državnu politiku diktiraju oni koji su osvojili između 163 i 808 glasova, idemo na referendum kako bismo to promijenili“

Podsjetimo, građani koji žele svojim potpisom podržati promjenu načina biranja saborskih zastupnika u Hrvatski sabor svoj će potpis moći dati od nedjelje 13. do 27.5. na oko tisuću lokacija u Republici Hrvatskoj.

Za volontiranje za prikupljanje potpisa za referendum o promjeni izbornog sustava možete se prijaviti na sljedećoj poveznici: https://goo.gl/forms/5JiXK3aQVQ0OPfXP2.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/jutarnji.hr

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Tijekom dijete uvedite 'dan za varanje'

Upozoravaju da „varanje na dijeti” treba pomno unaprijed isplanirati kako bi ono uistinu poslužilo kao psihološko olakšanje za vri...

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci