Miletić: ‘Nevjerojatno – Večernji list nominirao Miloševića (SDSS) za osobu godine’

Foto: Fah (Fotomontaža: Narod.hr)

“Jedan od pokazatelja kakve medije imamo u Hrvatskoj je i pregled nominacija za ‘osobu godine’ Večernjeg lista. Među kandidatima se nalazi Boris Milošević, koji je nominiran za osobu godine jer je – nevjerojatno – kao član Vlade (!) odlučio ići u Knin na proslavu Oluje (!). Nakon toga je – zamislite – izrekao notornu činjenicu i istinu o Domovinskom ratu, koju uče djeca od prvog razreda osnovne škole.”, napisao je na svom Facebook profilu jedan od koordinatora GI Narod odlučuje, diplomirani socijalni radnik i društveni aktivist Krešimir Miletić.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

> Kako je u vlasničku strukturu Styrije koja posjeduje Večernji list ušao bivši čelnik nogometnog i košarkaškog kluba Crvena Zvezda?

Miletićevu objavu prenosimo u cijelosti.

“Jedan od pokazatelja kakve medije imamo u Hrvatskoj je i pregled nominacija za ‘osobu godine’ Večernjeg lista. Među kandidatima se nalazi Boris Milošević, koji je nominiran za osobu godine jer je – nevjerojatno – kao član Vlade (!) odlučio ići u Knin na proslavu Oluje (!). Nakon toga je – zamislite – izrekao notornu činjenicu i istinu o Domovinskom ratu, koju uče djeca od prvog razreda osnovne škole.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

I za to je zaslužio biti nominiran za nagradu osobe godine?

No, ponovit ću nešto o ‘otvaranju novog poglavlja u odnosu Srba u Hrvatskoj prema Domovinskom ratu i u pomirbi Hrvata i Srba’, na koju se poziva autor ovog teksta u Večernjem listu.

1. SDSS nikada nije predstavljao volju srpske nacionalne manjine u Hrvatskoj. Na izborima u Hrvatski sabor, 88% pripadnika srpske nacionalne manjine uopće ne glasuje u posebno dizajniranoj izbornoj jedinici u kojoj se ‘kandiduje’ Boris Milošević.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Dakle, 88% Srba u Hrvatskoj uopće ne zanima tko je i što radi Boris Milošević niti etno biznismen Milorad Pupovac. Tih 88% Srba već se odavno integriralo, politički i na svaki drugi način u politički, kulturni i i svaki drugi sustav Republike Hrvatske. Srbi u Hrvatskoj ogromnom većinom biraju zastupnike na općim izbornim listama.

2. SDSS je politički zombi bez stvarne biračke baze, osmišljen kako bi se i danas, tri desetljeća nakon rata, zlostavljalo Hrvate i cjelokupni hrvatski politički i društveni prostor izmišljotinama o tobožnjoj ugroženosti Srba u Hrvatskoj, nametalo izjednačavanje krivnje i ‘kompleks krivnje’ Hrvatima, politički ucjenjivalo hrvatski narod, kokošarilo u političkim trgovinama, uvijek iznova izvlačilo i provociralo podjele u društvu.

3. Deset tisuća Srba, prema dostupnim, a 20 tisuća, prema neslužbenim podacima od 1991. do 1995. sudjelovalo je u obrani RH. I u najtežim trenucima državno načelo prevladavalo je nad etničkim. SDSS nikada nije imao niti približan broj članova, a niti glasača. Zašto se o ovome uporno šuti?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

4. Boris Milošević je, uz mentora Milorada Pupovca, upravo primjer osobe koja urušava demokratske standarde i povjerenje građana u politički sustav. Zašto?

Zato što svjesno sudjeluje u obmani građana prihvaćajući ulogu koju mu pripadnici srpske nacionalne manjine u Hrvatskoj nisu delegirali. On praktički ”predstavlja” srpsku nacionalnu manjinu u Hrvatskoj s jednakim ili uglavnom značajno manjim legitimitetom od bilo kojeg Srbina u SDP-u, HDZ-u, HNS-u, IDS-u, Mostu i dr., a koji su u općim izbornim jedinicama stekli saborski mandat.

Prisjetimo se, KUKURIKU koalicija je imala do sada najveći udio Srba u Vladi iz vlastitih redova SDP-a, IDS-a, HNS-a i drugih satelita, ne računajući SDSS. Stoga dolazak ili ne-dolazak Borisa Miloševića na bilo koji događaj u Hrvatskoj uopće ne utječe na odnos Srba prema Domovinskom ratu ili na njihove međusobne odnose niti može bilo što pridodati ili oduzeti proslavi Oluje.”, napisao je Miletić.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

* Krešimir Miletić diplomirani je socijalni radnik i društveni aktivist

* Mišljenja iznesena u kolumnama i komentarima masoosobna su mišljenja njihovih autora i ne odražavaju nužno stajališta uredništva portala Narod.hr

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.