Petak, 21 veljače, 2025
6.1 C
Zagreb
Pratite nas:

Ministri o Kujundžićevoj imovinskoj kartici: ‘Čekamo objašnjenja’

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Uoči užeg kabineta Vlade RH nekoliko ministara odgovaralo je na novinarska pitanja pred Banskim dvorima. Osnovno pitanje jest vezano uz optužbe na račun ministra zdravstva Milana Kujundžića. Mediji su ovih dana pisali o nepodudarnosti u imovinskoj kartici ministra zdravstva Milana Kujundžića s kupovinom nove kuće u zagrebačkom Maksimiru, a potom i o obiteljskoj kući u Markuševcu, u kojoj živi sa suprugom, a za koju tvrdi da vrijedi 900.000 kn iako je njezina tržišna vrijednost dvostruko veća.

(VIDEO) Ministar Kujundžić: ‘Sve je zakonito, kupnju kuće sam prijavio Povjerenstvu’

“Čekamo objašnjenje, ne mogu govoriti više o tome nego što znam. Kolega Kujundžić je dao već nekakva objašnjenja… Ne mogu suditi nikome, pa niti njemu. Prvo je on, pa razgovor s premijerom pa Povjerenstvo za sukob interesa”, ističe ministar mora, prometa i infrastrukture Oleg Butković.

Na pitanje bi li on da posudi novac, to naveo u imovinskoj kartici, Butković odgovara:
“Sve što radim dužan sam navesti u imovinskoj kartici. I ne samo ja, nego svatko od nas”.

Upitan bi li on u imovinskoj kartici naveo od koga je posudio novac, rekao je kako osobno nema takvih ambicija, ali da je dužan, kao i svatko od njih, sve što bi radio navesti u svojoj kartici. Doda je i da je njegova imovinska kartica u redu, da je sve upisano te da nije ništa kupovao.

Komentirao je još jednom svoju potporu premijeru Andreju Plenkoviću.

“Zadatak ovih unutarstranačkih izbora je, i rezultat bi trebao biti takav, da razlike među nama ako postoje, nakon izbora budu što manje i da ujedinjeni idemo u parlamentarne izbore. Ako to ne napravimo onda smo svi skupa pali na ispitu”, zaključuje.

Ministar vanjskih i europskih poslova Gordan Grlić Radman kazao je “da se nije bavio ministrom Kujundžićem.”

“Nisam se uopće bavio time, sinoć sam kasno došao iz Bruxellesa. Gospodina Kujundžića poznam kao uglednom liječnika sa svjetskom reputacijom, profesora. On će to sve objasniti”, kazao je. Na pitanje bi li Kujundžić trebao odstupiti, Grlić Radman je kazao da ne može on o tome govoriti. Na tvrdnju novinara da ministri u EU odstupaju i zbog manjih problema, ministar Radman je kazao kako “svega ima u Europskoj uniji”.

“Vidim da mediji prate takve stvari umjesto da prate naše EU predsjedanje, svi europarlamentarci su oduševljeni”, kazao je.

Ministrica kulture Nina Obuljen Koržinek rekla je da problem oko imovinske kartice treba razjasniti sam Kujundžić, dodavši:

“Ja se jako trudim oko svoje imovinske kartice otkad sam je prvi put ispunjavala”.

Ministar financija Zdravko Marić rekao je da svi ministri imaju njegovu potporu te da nema nikakvih informacija o slučaju imovinske kartice ministra Kujundžića.

“Potpora je svakom mojem kolegi uvijek bila, mi smo u timu, ne ulazim u privatne odnose, radimo i surađujemo dobro, a on će sve pojasniti, rekao je Marić.
Dodao je kako treba biti oprezniji prilikom ispunjavanja imovinskih kartica te kako o svojim iskustvima sa Povjerenstvom za sprečavanje sukoba interesa “može pričati dva tri dana bez prestanka”.

Ministrica poljoprivrede Marija Vučković nije posebno željela komentirati Kujundžićev slučaj, već je podsjetila da je i sama imala problem s Povjerenstvom za odlučivanje o sukobu interesa vezano za Nadzorni odbor Komunalnog održavanja u Pločama.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci