Mlinarić Ćipe poručio Milanoviću: Pod zapovjedništvom Zadre branio sam Vukovar. Što si to ti napravio?

Foto: Fah (Fotomontaža: Narod.hr)

Nakon što je predsjednik Zoran Milanović ustvrdio kako ne priznaje Domovinski pokret, odgovor je stigao od heroja s Trpinjske ceste i zastupnika Domovinskog pokreta Stipe Mlinarića Ćipe.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Njegovu objavu prenosimo u cijelosti:

“Zorane Milanoviću, vidim da si ti neki veliki frajer i junačina. Ja sam Stipo Mlinarić Ćipe, pripadnik Turbo voda s Trpinjske ceste i pod zapovjedništvom pokojnog Blage Zadre branio sam u Borovom naselju Vukovar. Ne prigovaram nikome ništa i nisam ljut. Izgubio sam brata na Ovčari, izgubio sam puno prijatelja, neke još tražim. Odgulio sam i srpske logore i nekako mislim, svatko je u tom ratu dao koliko je dao.

Što si to napravio ti da si svakom loncu poklopac i glumiš neku moralnu vertikalu? Ako misliš da je junaštvo cipelariti ljude s Pantovčaka ili biti gost Slovenske 9 ili možda zaštita Perkovića i Mustača, onda si, tvojim rječnikom rečeno, “promašio ceo fudbal”.”, napisao je Mlinarić.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Podsjećamo, predsjednik Milanović komentirao je jutros drugi krug lokalnih izbora.

“Ne postoji Domovinski pokret, dakle, ne može na čelu Domovinskog pokreta biti netko tko je zbrisao iz Osijeka u Ameriku i tamo se vucarao po raznoraznim emigrantskim klubovima, ali ne hrvatskim, i onda se vratio u Hrvatsku i prikazuje sam sebe kao Bruno Bušić. To nije Domovinski pokret, to je uzurpacija, to treba pravno zaštititi. Ne može to svaka štraca koristiti.”, kazao je Milanović.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

I proteklih je tjedana Milanović komentirao izbore u Zagrebu i prozivao Domovinski pokret i kandidata za gradonačelnika Miroslava Škoru:

“Neka se ne izvlače olako optužbe o inozemnom financiranju. To su nepristojne neistine, proglašavaju ih izdajnicima. Nisu oni zbrisali iz Hrvatske ’91. godine. Sve je to izbor hrvatskih ljudi”, rekao je predsjednik.

> Milanović se uključio u kampanju za Tomaševića i Možemo: Nisu oni zbrisali iz Hrvatske 91′

Tekst se nastavlja ispod oglasa

> Prva godina Milanovićeva mandata: Predsjednik koji u sukobu sa simbolima hrvatske države istovremeno iritira ljevicu

> General Glasnović Milanoviću: ‘Zar smo se borili da bi nas se na obljetnicama sramio?’

Gdje je Milanović bio 90-ih?

Podsjetimo, 5. siječnja 2020., bivši SDP-ov premijer Republike Hrvatske pobijedio je u drugom krugu predsjedničkih izbora dotadašnju predsjednicu Kolindu Grabar-Kitarović. U pobjedničkom govoru najavio je da neće “dijeliti građane po onim stvarima koje ih bole i na koje su osjetljivi”, ali od njega “nećemo slušati dirljive priče o zajedništvu”. Milanovićev mandat nakon prve godine može se podijeliti na dva dijela. U prvoj polovici mandata bio je fokusiran obračunavanje sa simbolima suvremene hrvatske države, dok je u drugoj polovici mandata prevladavao sukob s ideološkim istomišljenicima.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Predsjednik RH i vrhovni zapovjednik Oružanih snaga Zoran Milanović na Pantovčaku je krajem ožujka organizirao prijam u znak sjećanja na pogibiju Josipa Jovića, prvog hrvatskog redarstvenika poginulog u Domovinskom ratu i 30. obljetnicu akcije “Plitvice”. Milanović je tom prilikom izjavio:

“Sjetim se često tog dana, bio sam malen i zbunjen dok sam gledao ljude u maglovito jutro kako slabo opremljeni idu u smrtnu opasnost. Zato ste junaci. Tada su samo hrabri, možda malo naivni na onaj zdrav način, izlažući život, svjesni da se može dogoditi svašta, takvim ljudima dugujemo zahvalnost.”

> (VIDEO) Pet činjenica koje trebate znati o HOS-u

> Plenković: “Vojni rok nisam služio jer imam tzv. mediteransku anemiju”

Milanović je rođen 30. listopada 1966. što znači da je 31. ožujka 1991. imao 24 godine, stoga je nejasna njegova izjava da je bio “malen i zbunjen”.

U Milanovićevoj biografiji na službenoj stranici predsjednik.hr navedeno je kako je diplomirao na Pravnom fakultetu u Zagrebu 1990. godine. Profesionalnu karijeru započinje kao stažist na Trgovačkom sudu u Zagrebu, nakon čega 1993. godine počinje raditi u Ministarstvu vanjskih poslova Republike Hrvatske. Bio je sudionik mirovne misije OESS-a u Azerbajdžanu 1994., a od 1996. do 1999. djelovao kao savjetnik u hrvatskoj misiji pri Europskoj uniji i NATO-u u Bruxellesu.

Aktualni hrvatski predsjednik Zoran Milanović, bivši SDP-ov premijer, 1991. godine također je napunio 25 godina, kao i Francuz Jean-Michel Nicolier koji je dao život za obranu RH, a “iako se zna predstavljati kao ulični fakin i fajter, nije se odazvao zovu domovine, nije obukao odoru ni čizme niti je išao braniti Hrvatsku”, upozorili su iz Saveza udruga dragovoljaca Hrvatskih obrambenih snaga (UDHOS), nakon Milanovićeve izjave da spomen-ploču poginulim HOS-ovcima “treba maknuti, baciti negdje“.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.