Široki spektar televizijskih programa u Hrvatskoj uskoro bi se mogao upotpuniti i jednom srpskom televizijom, ako je vjerovati medijskim najavama.
Digitalni medijski projekt “Srpska TV Zagreb” trebao bi početi emitirati u prosincu na YouToube-u, piše Jutarnji list.
>Andrijanić: Kada će u Hrvatskoj početi rasprava o djelatnostima srpskih obavještajnih službi u medijima i politici RH?
Prema riječima pokretača projekta Ilije Ćaline, cilj “Srpske TV Zagreb” jest postati prvi neovisni srpski medij u Hrvatskoj, a namjera je s vremenom emitirati i na kablovskoj mreži u Hrvatskoj i susjednim zemljama.
Želi promicati ćirilicu, EU, NATO i seksualnu proizvoljnost
Projektom “Srpske TV Zagreb” želi promicati ćirilicu u Hrvatskoj. Za početak, kaže imat će dvije emisije. U jednoj će sunarodnjacima u Srbiji nastojati približiti sunarodnjacima u Srbiji Europsku uniju i NATO, a u drugoj će se baviti pitanjima ljubavi, identiteta i seksualnih sklonosti. Ta bi se druga emisija trebala zvati “Agape”.
Izraz “agape” dolazi iz grčkog jezika i za kršćane znači nesebičnu ljubav prema bližnjemu, a njime se opisuje i zajedničko blagovanje. Emisija s imenom “Agape” postoji na radijskoj postaji Mir u Međugorju, ali ona se bavi vjerskim temama.
>Fra Mario Knezović: ‘Cenzurirali su Mir Međugorje jer su moji gosti iznosili drugo mišljenje o koroni’
Čalina je stručnjak za digitalni marketing, rođen je u Lici, školovao se u Novom Sadu i Londonu, a sada se vratio u Hrvatsku gdje želi nastaviti živjeti.
Čalina tvrdi da nije povezan sa Srpskim narodnim vijećem Milorada Pupovca, a da će izvore financiranja za svoju televiziju potražiti u stranim veleposlanstvima s kojima je već stupio u kontakt, te da će se kasnije pokušati financirati i iz državnih izvora.
Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.