Novi detalji: zašto je Milanović izviždan u Australiji

Premda je jasno da Milanović i njegova vlast nikako nisu izbor većine australskih Hrvata, kojima je i HDZ bio donedavno politički upitan (a kamoli ne SDP), naši Australci su pružili ruku premijeru, željeli službeni susret s njime, pa su mu unaprijed poslali 17 pitanja o kojima su željeli razgovarati, javlja danas Večernji list.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Premijer, ih kažu nije pozvao na službeni sastanak gdje bi razgovarali o problemima zbog kojih su mu se obratili već tek na ručak. Oni pak, kako piše Večernji list, nisu željeli s Milanovićem ručati, nego riješiti ili dobiti odgovore na pitanja koja muče hrvatsku dijasporu u Australiji.

Zašto se ne uvede dopisno glasovanje?

U tih “17 zašto?” stoje pitanja: zašto je promijenjen zakon o registru birača, zašto se birači moraju prethodno registrirati, glasovati isključivo u konzularnim predstavništvima, zašto se ne uvede dopisno glasovanje. Zašto se oporezuju inozemne mirovine, zašto moraju plaćati inozemnu pretplatu za HTV (Srbija to ne naplaćuje), odjavljivati se iz domovine iako “dolje imamo svoje kuće”, koje su povlastice pri povratku u domovinu. Željeli su razgovarati o tome zašto se ne izmijeni zakon o hrvatskom državljanstvu, potiče nastava na hrvatskom jeziku, zašto kod nostrifikacije diploma moraju polagati dodatne ispite, zašto nema jasne useljeničke politike, zašto država ne podržava javno Hrvatske katoličke misije “koje su spasile naš identitet u inozemstvu”? Australce je još zanimalo da im premijer odgovori zašto RH i Australija (i NZ) nemaju bilateralne ugovore o dvostrukom oporezivanju, zašto nemaju pravo na zdravstvenu iskaznicu i liječenje u hrvatskim bolnicama te posljednje pitanje: “Zašto ste ukinuli pokroviteljstvo, tj. pomoć u obilježavanju najveće tragedije hrvatskog naroda na Bleiburgu?”

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.