I dalje se ne zna hoće li i kada u obnovu studentski domovi u Zagrebu i gdje će studenti biti smješteni. Tišina u studentskom naselju na Savi. Studenti su uglavnom otišli, a njihov žamor trebala je zamijeniti buka građevinskih radova, navodi HRT.
“Predmetni postupak javne nabave poništava se (…) jer je cijena najpovoljnije ponude veća od osiguranih sredstava za nabavu u svakoj od grupa predmeta najave”, priopćio je Pejo Pavlović, sanacijski upravitelj SC-a.
Obnova je trebala trajati od srpnja do prosinca ove godine u nekoliko faza. Obnova zbog Europskih sveučilišnih igara, trebala bi se financirati većinom iz sredstava europskih fondova.
“Ako će se pratiti ista špranca kakva je bila u prvom natječaju, od početka do zaključka, njima treba osamdeset i jedan dan. Znači, ako se novi javni natječaj donese danas, možemo govoriti da će radovi krenuti tek za 81 dan, to jest tek u listopadu”, smatra Marko Matijević, urednik portala Srednja.hr.
Studenti su zabrinuti, ostaju brojna pitanja, no odgovora iz Studentskog centra nema.
“Ako će radovi početi u desetom, jedanaestom mjescu – kada će oni završiti? Da li će studenti prije početka radova moći ući u neke paviljone? Koliko ležajeva ide u obnovu i koliko će ljudi morati tražiti smještaj u privatnom sektoru? To su pitanja na koja SC ne daje odgovor”, pita se Matijević.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr/hrt
Photo: screenshot
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.