Petrokemija ugovorila opskrbu prirodnim plinom s INA-om i PPD-om

Foto: Fah

Iz kutinske Petrokemije u četvrtak su izvijestili da su zaključili nove ugovore za opskrbu prirodnim plinom s Inom i Prvim plinarskim društvom (PPD) te s MET Croatia Energy Trade, čime su osigurane dovoljne količine za stabilnu proizvodnju.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Uprava Petrokemije je temeljem provedenog natječaja zaključila nove ugovore za opskrbu prirodnim plinom u plinskoj godini 2019./2020. s dobavljačima Inom, PPD-om i MET Croatia Energy Trade, a u plinskoj godini 2020./2021. s Inom i PPD-om kao najpovoljnijim dobavljačima po natječaju, objavila je Petrokemija putem Zagrebačke burze.

“Petrokemija je zaključenjem ovih ugovora osigurala dovoljne količine prirodnog plina za stabilnu proizvodnju tijekom dvije plinske godine 2019./2020. i 2020./2021.”, navode iz kutinskog proizvođača mineralnih gnojiva.

Inače, prirodni plin najvažnija je sirovina za kutinsku Petrokemiju, koja je i jedan od najvećih potrošača prirodnog plina u Hrvatskoj s godišnjom potrošnjom od oko 620 milijuna prostornih metara.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Petrokemija je krajem listopada prošle godine uspješno provela dokapitalizaciju – ulagatelji su upisali i uplatili 45 milijuna novih dionica, čime je kompanija prikupila 450 milijuna kuna. Temeljni kapital povećan je na 550,287 milijuna kuna. U dokapitalizaciji s ukupno 300 milijuna kuna sudjelovali su Ina i Prvo plinarsko društvo (PPD), koji su postali većinski vlasnici.

Prema ranije objavljenim podatcima iz financijskog izvješća, Petrokemija je u 2018. zabilježila gubitak od 473 milijuna kuna, što je porast za 95 posto u odnosu na godinu ranije kada je gubitak iznosio 243 milijuna kuna.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.