Premijer je danas u Okučanima predsjedao sjednici Savjeta za Slavoniju, Baranju i Srijem. S njim je bila ministrica Nataša Tramišak.
Brodsko-posavski župan i načelnik općine nabrojali su ostvarene poslove u sklopu projekta.
“Kroz proteklih šest godina napravili smo kvalitetnu strukturu; 20 milijardi kuna ugovorenih projekta, 12,5 milijardi isplaćenih”, dodao je i premijer, naglasivši važnost ulaganja u Slavoniju, Baranju i Srijem.
“Mi smo imali sadržajnu raspravu sjednice GSV-a. Raspravljali smo o energetskoj krizi, da Vlada nastavlja kalibrirati s paketima koji će pomagati i kućanstvima i gospodarstvima. Pripremajući se za jesen s nikad manje nezaposlenih, kad smo osigurali ulazak u eurozonu, pred nama je i Schengen, realizacija strukturnih projekta… Mi ćemo, naravno, naše mjere kalibrirati na način da pomognemo onima kojima je najpotrebnije. Da pokažemo nezamjenjivu ulogu države”, rekao je.
Odgovarao je na pitanja o navodnom pokušaju mijenjanja triju zakona kojima bi se smanjile vojne ovlasti Zorana Milanovića, prenosi Dnevnik.hr.
“Mislim da je ministar već objašnjavao. To je tema koja traje dugo. Ideja je da se preciziraju neke odredbe. To nije nikakva tema”, rekao je.
“Ministar Božinović sjeo je s liječnicima. Svi će biti zadovoljni, neće biti nasekirani da neće voziti auto, ali će dobiti stručni savjet liječnika. Važno je naći balans”, odgovorio je na pitanje o izmjenama Zakona o sigurnost promjena na cestama.
> Netrpeljivost raste: Plenković uzima ovlasti Milanoviću?
“Ovo je vrijeme gdje svi moramo biti skupa. Konstruktivni članovi društva. Ovo je horizontalna kriza i zasad joj nitko ne može predvidjeti trajanje”, govorio je o rastućoj inflaciji.
“Imali smo sadržajnu raspravu na GSV-u, raspravljali smo o energetskoj krizi, o tome da Vlada nastavi pomagati kućanstvima i gospodarstvu, ta tema nije bila posebno elaborirana. Mi imamo nikad manje zaposlenih. … Kao što smo učinili u puno kriza, pokazat ćemo nezamjenjivu ulogu države”, rekao je.
Plenković o Mostu u referendumu
Komentirao je i sukob s Mostom oko izmjena propisa o provođenju referenduma rekavši da bi se bolje reguliralo pitanje referenduma, potrebno je izmijeniti Ustav, Ustavni zakon i Zakon o referendumu, da bi se postigao smisao.
“Drago nam je da postoje, za razliku od ovih i razumne političke opcije u Saboru”, kazao je.
“Pokazali smo otpornost u svim krizama i stali iza građana i gospodarstva. Pronalazit ćemo i dalje mjere na dobrobit građana, to je temeljna zadaća Vlade”, kaže premijer.
Napomenuo je da je ovo vrijeme kada svi konstruktivni akteri u društvu moraju biti skupa.
“Na destruktivne ne moramo računati. … Ovo je horizontalna kriza i nitko joj ne može predvidjeti trajanje i to je najveći problem”, objašnjava.
Izvor: narod.hr/dnevnik.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.