Subota, 18 siječnja, 2025
0.5 C
Zagreb
Pratite nas:

Predsjednikovo ‘dokazivanje ljubavi’ prema Domovini na Facebooku izazvalo lavinu kritika

Podijeli

Predsjednik Josipović procijenio je da nakon pet godina obnašanja predsjedničke funkcije treba Hrvate preko svog Facebooka uvjeravati kako voli Hrvatsku.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Na Facebook profilu Ive Josipovića prvo objavljeno: “Hrvatska poštuje, Hrvatska voli i Hrvatska će se brinuti o svojim braniteljima. Pravo je da branitelji iskazuju nezadovoljstvo. Ja im kao predsjednik svih građana želim svako dobro, i pozivam da probleme rješavamo zajedno kroz institucije. Briga o braniteljima, invalidima Domovinskog rata i udovicama je sastavni dio svake vlade. Nemojte ugrožavati svoj život i zdravlje koje ste već ugrozili braneći domovinu.”

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nekoliko sati kasnije, nakon niza komentara dodao je: “Svi mi jednako volimo Hrvatsku. Priče o tome da netko poput mene ne voli domovinu nisu točne i niti na njih pristajem. Ja vas molim, zajedno sa ljudima koji vas predstavljaju, budimo zajedno i učinimo sve da nam domovina radi i živi dobro”.

Predsjednikovo uvjeravanje javnosti o domoljublju posljedica je sve glasnijih kritika da se u proteklih pet godina bavio regijom i zalagao za interese susjednih zemalja nauštrb Hrvatske. Isto tako, brojne su kritike dovele do toga da je samo dva mjeseca pred izbore smijenio svog glavnog analitičara Dejana Jovića zbog podržavanja velikosrpskih teza.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Dejana Jovića beogradski list Blic još je 2011. godine zbog položaja savjetnika predsjednika Hrvatske, proglasio jednim od 100 najutjecajnijih Srba. Predsjedniku mnogi hrvatski intelektualci zamjeraju i savjetnika za sigurnost Sašu Perkovića, sina Josipa Perkovića, šefa Udbe kojem se za okrutno ubojstvo emigranta Đurekovića ovih dana sudi u Minhenu i predsjednika Savjeta predsjednika za politiku, 90-godišnjeg Budimira Lončara koji je kao ministar vanjskih poslova Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije, države koja više de facto nije postojala, osobnim obraćanjem u rujnu 1991. zatražio od Vijeća sigurnosti da uvede embargo na oružje. Uvođenje embarga na oružje svim zemljama bivše Jugoslavije stavilo je odlično naoružanu srpsku vojsku u mnogo povoljniji položaj za nastavak osvajanja hrvatskih teritorija u odnosu na razoružaru Hrvatsku i, kasnije, Bosnu i Hercegovinu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/facebook
Photo: screenshot/fah

Pročitaj više

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci