Pregled tjedna: Rusak o Tomaševiću, Pokrovac o svinjskoj kugi, informatičar Morić o kibernetičkoj sigurnosti

tjedna
Foto: snimke zaslona

Tijekom proteklog tjedna zastupnica u zagrebačkoj Gradskoj skupštini Gordana Rusak komentirala je poteze gradonačelnika Tomaševića, voditelj Stožera za obranu hrvatskog sela Tomislav Pokrovac najavio je još veće prosvjede seljaka, a stručnjak za kibernetičku sigurnost Zlatan Morić otkrio je najčešće izvore nesigurnosti na internetu i načine kako se zaštititi.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Gordana Rusak: Tomašević želi srednji sloj iseliti iz Zagreba

Nezavisna zastupnica u zagrebačkoj Gradskoj skupštini Gordana Rusak na televiziji Z1 komentirala je visoke cijene stabala koja se sade u Zagrebu, naglasivši kako gradonačelnik Tomislav Tomašević ne objašnjava svoje postupke.

“On svoj neuspjeh pretvara u uspjeh”, rekla je Rusak osvrnuvši se na Tomaševićevu najavu da će, usljed zabrinutosti zbog nepokošenih zelenih površina, odlučiti da se neke livade neće kositi i to predstavio kao opće koristan potez.

Osvrnula se i na kupovinu starih tramvaja iz Njemačke, ali i na stambenu politiku, za koju je rekla: “To je politika da se srednji sloj iseli iz Zagreba”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Pokrovac: Želimo se izboriti za hrvatsko selo

Voditelj Stožera za obranu hrvatskog sela Tomislav Pokrovac na Televiziji Slavonije i Baranje najavio je nastavak prosvjeda seljaka ako se ne ispune njihovi zahtjevi.

Pokrovac je rekao kako seljaci žele popraviti sve što je “proteklih petnaestak do dvadeset godina zaostalo. Želimo se izboriti za hrvatsko selo”, naglasio je.

“Dok god se ne budu riješili svi problemi koji su se gomilali od Domovinskog rata, nećemo stati na tome”, rekao je Pokrovac.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Morić: Sigurnost na internetu i kako se zaštititi

Stručnjak za kibernetičku sigurnost Zlatan Morić u razgovoru za Večernji list upozorio je da je hrvatsko društvo na svim razinama izloženo različitim vrstama ugroza na internetu.

Bilo da je riječ o pojedincima, tvrtkama ili državnim institucijama, kibernetički napadi događaju se neprestano, a mnogi od njih prođu neopaženo. Spomenuo je i hakerske mreže iza kojih stoje države, koje na taj način pune i državne proračune.

Morić je rekao kako ne postoji opći recept za zaštitu, ali da građani mogu jednostavnim metodama povećati vlastitu razinu sigurnosti na internetu tako da obrasce ponašanja iz svakodnevnog života primijene i na ponašanje u elektroničkoj komunikaciji.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.