Radnik koji je radio na Pelješkom mostu: ‘Ovdje sam bio četiri godine, nedostaje mi obitelj’

pelješki most
Foto: fah

Otvara se Pelješki most, čime se nakon 300 godina spaja cijeli hrvatski teritorij. U gradnji mosta sudjelovalo je 400-tinjak kineskih radnika, a s nekoliko njih razgovarali su novinari 24 sata, i to dan uoči otvorenja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Četiri godine sam bio ovdje, radili smo dan i noć na izgradnji ovog mosta koji je tu sada iza nas spreman za otvaranje. Obitelj nam je jako nedostajala. Zbog iscrpnih radova imali smo mogućnost samo jednom godišnje otići doma na odmor, zagrliti i izljubiti svoje najmilije. Sad kad vidimo ovaj most, shvaćamo da se sve isplatilo”, govori Hing iz Kine.

Pelješki most dug 2,4 kilometra koji je izgradila China Road and Bridge Corporation prozvan je jednim od najdužih i najljepših mostova u Europi.

> Fascinantne snimke: Ovako je izgledala gradnja Pelješkog mosta iz svemira!

Kineski radnici navode kako je najizazovniji dio bio postavljanje pilona iz mora prema vrhu. Dodaju kako su oni radili sve što se vidi, jer nije bilo velike podjele rada, svatko je radio sve.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Ovo je od velikog značaja za ljude iz ovog kraja, tako da nam je drago što smo sudjelovali u ovom projektu. Ovo je projekt moje karijere u graditeljstvu. Sviđa mi se kraj i sve je jako lijepo, ali ipak se veselim povratku doma obitelji”, kazao je Hing za 24sata.

Podsjetimo, skraćivanjem vremena putovanja između Dubrovnika i Splita most će uvelike olakšati svakodnevni život hrvatskih građana, ali i stanovnika susjednih područja.

Pelješki most ima četiri trake, dug je 2,4 kilometara, a visok 55 metara, što omogućuje neometan prolaz brodova ispod njega. EU financira i infrastrukturu povezanu s mostom, kao što su pristupne ceste, tuneli, mostovi i vijadukti. Završetak stonske obilaznice očekuje se do kraja 2023. godine.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.