Sisak: Mali informatičari sudjelovali u obaranju rekorda na globalnom ‘hackatonu’

Foto: Thinkstock

Polaznici informatičke radionice “infoLimač” sisačke Narodne knjižnice i čitaonice Vlade Gotovca sudjelovala su, na globalnom hackatonu Moonhack 2017., u obaranju svjetskog rekorda u broju djece koja zajednički programiraju, priopćeno je u srijedu Knjižnice.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tako je sisačka Knjižnica postala prva hrvatska ustanova s certifikatom o obaranju takvog svjetskog rekorda, a taj su uspjeh u utorak, 15. kolovoza ostvarili Una Vasilik, Roko Milić, Dino Milić, Borna Knežić, Martin Dužić, Leon Kobal, Matej Pešun i Jakov Janušić pod vodstvom mentora Ivana Rakarića, stoji u priopćenju.

Moonhack je natjecanje organizirano na poticaj Code Club tima iz Australije. Prošle su godine u projektu sudjelovala samo djeca Australije u dobi od 7 do 18 godina, a ove su godine organizatori natjecanje podigli na globalnu razinu, pa su mogućnost sudjelovanja imala djeca iz cijelog svijeta.

Djeca polaznici “infoLimač” radionice tri su dana požrtvovno radila na svojim projektima, kako bi ih predali 15. kolovoza na službenoj stranici te tako dobili svoj certifikat i postali djelić informatičke povijesti, ističe se.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Pri izradi projekata djeca su se koristila programskim jezikom Python i internetskom aplikacijom za programiranje pod nazivom Scratch. Izradila su dva programa koristeći svaki od dva alata.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.