Nakon što je srbijanski predsjednik Aleksandar Vučić poručio predsjedničkom kandidatu Miroslavu Škori da pročita knjige iz psihologije i vidjet će da “o budućnosti uvijek pričaju oni kojima je prošlost čista, a inače o budućnosti najmanje pričaju i na prošlost se vraćaju oni kojima je savjest nemirna i koji imaju nešto za oprati iz prošlosti”, stigao je i odgovor Miroslava Škore.
Krstičević poručio Vučiću i Vulinu: ‘Ovo nije ’91. da vojnici u Hrvatsku ulaze kad žele’
Njegovu objavu prenosimo u cijelosti.
“Čujem da mi je “veliki državnik” Vučić poručio kao “ pjevaču ili što li već” da pročitam knjige iz psihologije, u kojima ću vidjeti da “o budućnosti uvijek pričaju oni kojima je prošlost čista, a inače o budućnosti najmanje pričaju i na prošlost se vraćaju oni kojima je savjest nemirna i koji imaju nešto za oprati iz prošlosti”.
Meni ne trebaju knjige iz psihologije da bih analizirao Vučića. Dovoljno je pogledati činjenice iz prošlosti, a među njima i fotografije. One uvijek govore više od tisuću riječi. A zaključak koji se nakon ove fotografije nameće, samo je jedan- bolje biti “pjevač ili bilo što već” nego dostavljač kod ratnog zločinca.”, napisao je Škoro na svom Facebook profilu.
Komentari na objavu bili su izrazito pozitivni: “Svaka čast, tako se odgovara na provokaciju”, “Kratko i jasno i diplomatsko!!”, poručili su mu pratitelji.
Podsjetimo, od svih osuđenih ratnih zločinaca, najveću promociju u Srbiji ima Vojislav Šešelj, iako je pravomoćno osuđen u Haagu na kaznu zatvora od 10 godina zbog progona i poticanja na progon Hrvata u Hrtkovcima 1992. godine. Haaški osuđenici se u posljednje dvije godine sve češće pojavljuju u javnosti. Tako je Veselin Šljivančanin držao govore na tribini SNS-a u Beškoj, Vladimir Lazarević bio predavač na Vojnoj akademiji, Nebojša Pavković izdao ratni dnevnik uz pomoć srpskog ministarstva obrane, a Ratko Mladić se uključio uživo na televiziju s nacionalnom frekvencijom.
Ipak, prava personifikacija pokušaja relativizacije ratnih zločina je zastupnik Šešelj. Lider Radikala skupštinsku govornicu koristi kao pozornicu za svakodnevnu promociju ozloglašene politike devedesetih, piše Express.
Tekst se nastavlja ispod oglasa