Mostov saborski zastupnik Marko Sladoljev koji je svojedobno bio i kandidat za zagrebačkog gradonačelnika za Narod.hr komentirao je napad migranta na skupinu mladića u Zagrebu.
Muškarac je, podsjećamo, kao oružje navodno koristio škare, a napad se dogodio u autobusu broj 220 koji prometuje na liniji između zagrebačkog Glavnog kolodvora i Dugava.
“Građani se ne osjećaju sigurno, a na to je Most otprije upozoravao”, istaknuo je Sladoljev. “Postoji medijska blokada, no pokazalo se da smo u pravu. Prije više od godinu dana s ljudima na terenu i zastupnicom koja živi u tom kvartu (Dugave op.a.), tražili smo da se u Novom Zagrebu otvori nova policijska postaja, i to u blizini mjesta gdje se azilanti smještaju, no očito da gradsku, ali ni državnu vlast ne brine to što je sigurnost građana ugrožena.”
Naglašava da je potrebno povećati policijske ophodnje, kao i otvoriti policijsku postaju u spomenutom kvartu, dok migranta koji je počinio napad “treba vratiti u matičnu zemlju – napad pokazuje da se ne želi integrirati u hrvatsko društvo”.
Sladoljeva smo upitali i za spekulacije da će Hrvatska s preuzimanjem predsjedanja Vijećem EU u prvoj polovici sljedeće godine morati primiti i dio migranata iz Afrike koji dolaze sa Sredozemlja.
Migrant škarama napao skupinu mladića u ZET-ovom autobusu
Hrvatska će prihvatiti migrante s brodova iz Afrike zbog predsjedanja Vijećem EU?
(VIDEO) Što je zapravo Marakeški sporazum na koji je Narod.hr upozoravao početkom 2018.
Istaknuo je da se “Most se zalaže za čvrste granice. Ova Vlada vodi netransparetnu politiku. Također nisu dopustili raspravu oko Marakeškog sporazuma, što pokazuje da nešto kriju.”, zaključio je Sladoljev za Narod.hr.
Podsjetimo, u Zagrebu je u utorak navečer u ZET-ovom autobusu migrant škarama napao skupinu muškaraca.
Iz zagrebačke policije su za dnevnik.hr potvrdili da su službenici u utorak navečer postupili po dojavi za napad na skupinu mladića u ZET-ovu autobusu te da su osobe privedene u službene prostorije. Prema prvim informacijama, napadač je muškarac tražitelj međunarodne zaštite.
Što je sporno u “Marakeškom sporazumu”?
Portal Narod.hr je 10. veljače 2018. u članku “UN nastavlja gdje je Bruxelles zapeo: Traže globalni dogovor o migraciji” obznanio kako je UN Newyjoršku deklaraciju za migrante i izbjeglice još 2017. godine odlučio pretvoriti u globalni kompakt o migraciji.
Vlada Andreja Plenkovića poslala je u Marakeš u prosincu 2018. Davora Božinovića te je tamo isti i usvojen.
U dokumentu koji ima 30-ak stranica, u točki 8. odjeljka “Naša vizija i vodeća načela” piše sljedeće:
“Ovaj Globalni kompakt izražava našu kolektivnu predanost poboljšanju suradnje oko međunarodnih migracija. Migracija je dio ljudskog iskustva kroz povijest, a mi prepoznajemo da je izvor blagostanja, inovacije i održivog razvoja u našem globaliziranom svijetu, i da se ti pozitivni učinci mogu optimizirati poboljšanjem upravljanja migracijom.”
Nadalje, u točki 12 pod kategorijom Zajedničke odgovornosti navodi se:
“On nastoji stvoriti pogodujuće uvjete koji omogućavaju svim migrantima da obogaćuju naša društva svojim ljudskim, ekonomskim i socijalnim sposobnostima.”
Zaključno, u samom dokumentu koji je neobvezujući pojmovi “obveza” i “obvezujemo” spominju se čak 45 puta!
U propagandnom videu Međunarodne organizacije za migracije, koja je trenutačno najaktivnija u BiH, najavljuju Globalni kompakt za migracije uz poruku “244 milijuna migranata je u pokretu. Migracija je neizbježna. Migracija je nužna. Migracija je poželjna. #ZaMigraciju.”
Tekst se nastavlja ispod oglasa