Što je sa stadionom u Kranjčevićevoj? Tomaševića na Skupštini rešetali, Goluža izbačen

kranjčevićevoj
Foto: Fah
”Tomašević i njegova sljedba staljinističkim metodama ponovno pokušavaju utišati oporbu u Gradskoj skupštini. Na pitanju kada misli započeti izgradnju stadiona u Kranjčevićevoj koji je prema njegovim obećanjima za nekoliko mjeseci već trebao biti izgrađen, izbačen sam sa sjednice”, objavio je nezavisni gradski zastupnik Trpimir Goluža. Stadion u Kranjčevićevoj samo je jedna od tema ‘aktualca’ Gradske skupštine Grada Zagreba.

Otto Barić (nestranački) kazao je da je pitanje dana ili tjedna kada će biti izdana građevinska dozvola za rekonstrukciju stadiona u Kranjčevićevoj, pa je pozvao gradonačelnika da još jednom razmisli treba li raditi onako kako je predloženo.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

‘Taj projekt je zguran na način na koji bi to napravio Tomislav Horvatinčić, protiv kojeg ste se bunili. Sve to je prošlo mimo GUP-a, bez javnog natječaja, bez gradskog projekta. Radite ga kao rekonstrukciju. Ništa nije zadovoljeno’, rekao je.

Tomašević je kazao da ne zna što se mijenjalo i perspektive namjene. ‘Na stadionu se nije radilo 50 godina i nema dvojbe da ga treba urediti. Svima je u interesu da se Maksimir što prije izgradi, a da bi do toga došlo, treba rekonstruirati Kranjčevićevu. Sve je po zakonu. Rokovi su zgusnuti’, rekao je Tomašević. Na izrečeno Barić je dodao da on slučajno radi u Ministarstvu kako ga ne bi odobrio.

>Stranka Plavi grad traži od Ministarstva hitno raspuštanje gradske skupštine

Renato Petek (SDP) dao je prijedlog gradonačelniku vezan uz sustav vodoopskrbe i odvodnje. ‘Dajem vam prijedlog da odlučite u kojem roku mislite obaviti investicije kako bi svi građani bili priključeni na javnu odvodnju i vodoopskrbu. Jedan smo od rijetkih gradova u kojem 100.000 stanovnika nema priključak. Kada i kako će se završiti 450 investicija kako bi svi građani bili priključeni na odvodnju i vodu?’

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tomašević je naveo da se desetljećima nije adekvatno ulagalo u komunalnu infrastrukturu te da odvodnju nema šest posto građana i njima su osigurali besplatno pražnjenje septičkih jama.

Goluža izbačen sa sjednice

Nezavisni zastupnik Trpimir Goluža izbačen je sa sjednice zbog pitanja o stadionu u Kranjčevićevoj.

”Tomašević i njegova sljedba staljinističkim metodama ponovno pokušavaju utišati oporbu u Gradskoj skupštini.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Na pitanju kada misli započeti izgradnju stadiona u Kranjčevićevoj koji je prema njegovim obećanjima za nekoliko mjeseci već trebao biti izgrađen, izbačen sam sa sjednice.

Kako se nisam bojao niti puno opasnijih likova nego što su TT i Možemosi, ponovit ću neke činjenice koje sam već spominjao. Društvene mreže ionako su bitnije od gradskog parlamenta pod kontrolom ljudi koji ne vjeruju u slobodu govora i demokraciju, kao niti u činjenicu da za svoj nerad i nesposobnost moraju podnositi račune i zastupnicima i građanima.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

1. Gospodine Tomaševiću, je li istina da još niste raspisali niti natječaj za izvođača, niti dobili građevinsku dozvolu za izgradnju stadiona u Kranjčevićevoj?
2. Je li istina da vam je od nadležnih tijela odbijen zahtjev za potvrdu glavnog projekta stadiona u Kranjčevićevoj?
3. Zašto ste tek naknadno utvrdili lošu statiku na zapadnoj tribini, zar to nije trebalo provjeriti prije raspisivanja natječaja?
4. Zašto ste rušenjem nekakvih restorana i parkirališta, što je obični jeftini PR, pokušali maskirati činjenicu da gradnja stadiona još uvijek nije započela?
5. Zašto ste posao projektiranja stadiona pokušali namjestiti Arhitektonskom fakultetu na kojem “slučajno” radi vaš zamjenik, što je zbog žalbi dodatno produljilo sve rokove?
6. Gospodine Tomaševiću, hoćete li podnijeti ostavku ukoliko probijete i ovaj naknadni rok početka gradnje u siječnju?”

Na Mirogoju je day after

Igor Peternel (Domino) ustvrdio je da je i pet godina nakon potresa na Mirogoju još day after.

‘Kada ćete se pozabaviti Mirogojem i srediti arkade?’ zanimalo je Peternela, javlja tportal.

Tomašević je naveo da su neki projekti završili te da su neki u tijeku, poput radova na mrtvačnici, zbog čega su svi ispraćaji sada na krematoriju.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

‘Arkade su zaštićeni spomenik kulture i oni su zadnja faza obnove. Riječ je o projektu od 20 do 30 milijuna eura’, odgovorio je Tomašević.

Mario Župan (HDZ) naveo je da u Sesvetama imaju građevinsku dozvolu za stadion od osam tisuća mjesta koji zadovoljava sve Uefine standarde te da postoji problem s parkingom.

‘Stadion u Kranjčevićevoj je prioritet u odnosu na Sesvete. Nije isključeno da će se jednom graditi u Sesvetama, ali imovinsko-pravno Sesvete nisu riješene i ne znam kako bi se moglo igrati 1. rujna iduće godine, kako tvrdite’, kazao je Tomašević. Župan je dodao da nema problema s imovinsko-pravnim odnosima na parceli stadiona, već na parceli na kojoj je 169 parkirnih mjesta. Tomašević je rekao da je prioritet Kranjčevićeva, koja će koštati 35 milijuna eura, a slijedi Maksimir, nakon čega na red dolaze Sesvete.

Mislav Herman (HDZ) podsjetio je da su zbog obnove zgrade XVIII. gimnazije djeca preseljena u Tituš.

‘Preseljenje ne podržava ni Vijeće roditelja ni Školski odbor. Ravnatelj Tituša u pismu roditeljima je naveo kako je bio prisiljen potpisati nešto s čim se ne slaže. Može li se ravnatelju jedne zagrebačke gimnazije naložiti da potpiše nešto što je protiv njegove volje’, pitao je Herman.

Tomašević je naveo da je Tituš, dok se obnavljao, bio podstanar i da sada ne želi biti solidaran godinu i dva mjeseca s drugom školom koja ide u obnovu. Herman je dodatno pozvao nadležno ministarstvo da sve to provjeri.

 

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.