Tko su kandidati 4 najveće stranke u VII., VIII., IX. i X. izbornoj jedinici?

Foto: Fah (Fotomontaža: Narod.hr)

Narod.hr proteklih je dana pisao o kandidatima četiri najveće stranke u prvih šest izbornih jedinca.

> Tko su kandidati 4 najveće stranke u I., II. i III. izbornoj jedinici

> Parlamentarni izbori: Donosimo kandidate 4 najveće stranke u IV., V. i VI. izbornoj jedinici

> Znate li kojoj izbornoj jedinici pripadate i tko vas je predstavljao u Hrvatskom saboru?

Parlamentarni izbori pred nama bit će vrlo neizvjesni te će izborne bitke biti vrlo tijesne u većini izbornih jedinica. Na izborima sudjeluju kandidati sa 192 liste, ukupno je 2669 kandidata od kojih 41% čine žene.

Sedma izborna jedinica: Od zagrebačkih Gajnica do Bakra u Hrvatskom primorju

VII. izborna jedinica obuhvaća jugozapadni dio Zagrebačke županije (gradovi i općine: Jastrebarsko, Klinča Sela, Krašić, Pisarovina, Samobor, Stupnik, Sveta Nedjelja, Žumberak), Karlovačku županiju, istočni dio Primorsko-goranske županije (gradovi i općine Bakar, Brod Moravice, Čabar, Čavle, Delnice, Fužine, Jelenje, Kastav, Klana, Lokve, Mrkopalj, Novi Vinodolski, Ravna Gora, Skrad, Vinodolska općina, Viškovo, Vrbovsko) i južni dio Grada Zagreba.

MOST NEZAVISNIH LISTA – MOST
1. ZVONIMIR TROSKOT
2. MARKO SLADOLJEV
3. TOMISLAV JELIĆ
4. ALAIN-STOJAN LESKOVAR
5. PATRICIA VUKOVIĆ
6. MARIN SLADIĆ
7. DAJANA PAUŠIĆ PODHRAŠKI
8. JELENA BEROŠ
9. JOSIP JURIČEV-SUDAC
10. DORA KURBAŠA
11. JANJA DOLIĆ
12. IVAN BAZINA
13. ANTONIJA JONJIĆ
14. HRVOJE HRESTAK

DOMOVINSKI POKRET MIROSLAVA ŠKORE – DOMOVINSKI POKRET, HRVATSKI SUVERENISTI, BLOK ZA HRVATSKU – BLOK, HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA – HKS, HRAST – POKRET ZA USPJEŠNU HRVATSKU STRANKA UMIROVLJENIKA – SU, ZELENA LISTA
1. SLAVEN DOBROVIĆ
2. LAZAR GRUJIĆ
3. ANTE PRKAČIN
4. KREŠIMIR ČABAJ
5. DRAŽENKO KOŽUL
6. MLADEN KUKA
7. ŽARKO DELAČ
8. IVONA PETRAK
9. KRISTINA GOGIĆ
10. KATA NINČEVIĆ
11. KLAUDIJA MIKOLČEVIĆ
12. NINA MIKULIĆ
13. ZORAN BOŠKOVIĆ
14. ANTONIJA GRADAC

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ
1. TOMO MEDVED
2. TOMISLAV ĆORIĆ
3. NADA MURGANIĆ
4. DAVOR IVO STIER
5. TOMISLAV KLARIĆ
6. JOSIP SALAPIĆ
7. DOMAGOJ IVAN MILOŠEVIĆ
8. NIKOLINA BRNJAC
9. MARIJA JELKOVAC
10. MAJDA BURIĆ
11. TOMISLAV MASTEN
12. TOMISLAV LIPOŠĆAK
13. VLADIMIR IVIČEK
14. MAJA GRBA-BUJEVIĆ

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP, HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS, HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU, SNAGA – STRANKA NARODNOG I GRAĐANSKOG AKTIVIZMA – SNAGA, GRAĐANSKO-LIBERALNI SAVEZ – GLAS, ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR – IDS, PRIMORSKO GORANSKI SAVEZ – PGS
1. ZLATKO KOMADINA
2. KREŠO BELJAK
3. SANJA UDOVIĆ
4. ZVANE BRUMNIĆ
5. IRENA ŠIMUNIĆ
6. IVAN VUKOVIĆ
7. SUNČANA KUNAC
8. TOMISLAV BOLJAR
9. TONI ŠTIMAC
10. NENAD KOCMUR
11. DRAGICA MALOVIĆ
12. SAŠA ĐUJIĆ
13. VESNA ŠKULIĆ
14. MIHAEL ZMAJLOVIĆ

Osma izborna jedinica: Istra, Rijeka i kvarnerski otoci

VIII. izborna jedinica obuhvaća područje Istarske županije i zapadni dio Primorsko-goranske županije (gradovi i općine: Baška, Cres, Crikvenica, Dobrinj, Kostrena, Kraljevica, Krk, Lovran, Mali Lošinj, Malinska – Dubašnica, Matulji, Mošćenička Draga, Omišalj, Opatija, Punat, Rab, Rijeka, Vrbnik).

MOST NEZAVISNIH LISTA – MOST
1. MARIN MILETIĆ
2. PETRA MANDIĆ
3. KATARINA JUKIĆ
4. JOSIP KUKULJAN
5. SANJIN STANIĆ
6. DAVOR BALJAK
7. TANJA ŠIMANIĆ
8. IGOR POSARIĆ
9. SABINA MAROV
10. ASJA PAVLOVIĆ
11. NEVIO KLARIĆ
12. MARIJAN ŠEGOTA
13. IVICA MALEC
14. TESSA TOMAS

DOMOVINSKI POKRET MIROSLAVA ŠKORE – DOMOVINSKI POKRET, HRVATSKI SUVERENISTI, BLOK ZA HRVATSKU – BLOK, HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA – HKS, HRAST – POKRET ZA USPJEŠNU HRVATSKU STRANKA UMIROVLJENIKA – SU, ZELENA LISTA
1. CARLA KONTA
2. IVAN PLETIKOS
3. VEDRANA SPADONI ŠTEFANIĆ
4. DAVORKA SMOKOVIĆ
5. BERISLAV VALUŠEK
6. NEVIO BAN
7. MARLEN VLAŠIĆ
8. VLADIMIR GAŠPARINI
9. DARKO ŠEGOTA
10. GRACIJANO KERT
11. ANĐELKA BIJELONJIĆ
12. MARKO BOŽIĆ
13. ŽELIMIRA ALTABAS
14. DARIO ČEHIĆ

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ
1. OLEG BUTKOVIĆ
2. GARI CAPPELLI
3. ANTON KLIMAN
4. IVAN KIRIN
5. ILIRJANA CROATA MEDUR
6. KRISTJAN STANIČIĆ
7. JOSIP BORIĆ
8. MONIKA UDOVIČIĆ
9. JOSIP OSTROGOVIĆ
10. DALIBOR ČANDRLIĆ
11. TATJANA TOMAIĆ
12. IVA LETINA
13. NADA RUPČIĆ
14. IVAN BUBIĆ

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP, HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS, HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU, SNAGA – STRANKA NARODNOG I GRAĐANSKOG AKTIVIZMA – SNAGA, GRAĐANSKO-LIBERALNI SAVEZ – GLAS, ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR – IDS, PRIMORSKO GORANSKI SAVEZ – PGS
1. ERIK FABIJANIĆ
2. TULIO DEMETLIKA
3. SILVANO HRELJA
4. KATARINA NEMET
5. MIRELA AHMETOVIĆ
6. MARIN LEROTIĆ
7. SANJA RADOLOVIĆ
8. DARIJO VASILIĆ
9. ENI ŠEBALJ
10. ŽELJKO JOVANOVIĆ
11. DALIBOR MACAN
12. EMIL DAUS
13. VOJKO OBERSNEL
14. PEĐA GRBIN

Deveta izborna jedinica: Lika i Dalmacija do Splita

IX. izborna jedinica obuhvaća Ličko-senjsku županiju, Zadarsku županiju, Šibensko-kninsku županiju i sjeverni dio Splitsko-dalmatinske županije (gradovi i općine: Dicmo, Dugopolje, Hrvace, Kaštela, Klis, Lećevica, Marina, Muć, Okrug, Otok, Prgomet, Primorski Dolac, Seget, Sinj, Trilj, Trogir, Vrlika).

MOST NEZAVISNIH LISTA – MOST
1. MIRO BULJ
2. IVICA LEDENKO
3. IVAN MATIĆ
4. MILIJA BALDIĆ-LUKŠIĆ
5. DUJE STANIŠIĆ
6. MARINA PAŠKALIN
7. MARIO ADRINEK
8. JAGODA KLJUČEVIĆ
9. MARIJA ĆURIĆ
10. MILJENKO MARIĆ; rođ. 1970.
11. HRVOJE BEZJAK
12. PETRA RADOŠ
13. BISERKA GRGIN
14. FRANE VUČETIĆ

DOMOVINSKI POKRET MIROSLAVA ŠKORE – DOMOVINSKI POKRET, HRVATSKI SUVERENISTI, BLOK ZA HRVATSKU – BLOK, HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA – HKS, HRAST – POKRET ZA USPJEŠNU HRVATSKU STRANKA UMIROVLJENIKA – SU, ZELENA LISTA
1. HRVOJE ZEKANOVIĆ
2. JOSIP JOVIĆ
3. KAROLINA VIDOVIĆ KRIŠTO
4. DAMIR BILOGLAV
5. LJILJANA ZMIJANOVIĆ
6. DANIJEL KOTLAR
7. MIRJANA VRKLJAN RADOŠEVIĆ
8. MIRJANA BABIĆ
9. ANĐELKO DUVANČIĆ
10. FRANE TOKIĆ
11. LJUBICA BUBLE DRAGOJEVIĆ
12. TOMISLAVA JERGAN
13. IGOR FRIEDRICH
14. ANTE FUZUL

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ
1. IVAN MALENICA
2. GROZDANA PERIĆ
3. ANTE SANADER
4. MARIJAN KUSTIĆ
5. RADE ŠIMIČEVIĆ
6. NEDILJKO DUJIĆ
7. LUKA BRČIĆ
8. JOSIP BILAVER
9. BRANKA JURIČEV-MARTINČEV
10. ANITA POCRNIĆ-RADOŠEVIĆ
11. NIKOLINA BARADIĆ
12. VINKO ZULIM
13. JOSIP BEGONJA
14. BOŽIDAR KALMETA

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP, HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS, HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU, SNAGA – STRANKA NARODNOG I GRAĐANSKOG AKTIVIZMA – SNAGA, GRAĐANSKO-LIBERALNI SAVEZ – GLAS, ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR – IDS, PRIMORSKO GORANSKI SAVEZ – PGS
1. FRANKO VIDOVIĆ
2. RENATA SABLJAR-DRAČEVAC
3. MATKO KUZMANIĆ
4. MAJA SPORIŠ
5. LJUBICA KARDUM
6. GORAN GRGURIČIN
7. IGOR MEIĆ
8. MARIJA ALFIREV
9. TOMISLAV ZRINSKI
10. KATARINA PLEŠA JAKOVLJEVIĆ
11. DANE JAZIĆ
12. RADOSLAVA GREGOV
13. SLOBODAN MILEUSNIĆ
14. NIKOLA VUČKOVIĆ

Deseta (“južna dalmatinska”) jedinica: Od grada Splita do krajnjeg juga

X. izborna jedinica obuhvaća južni dio Splitsko-dalmatinske županije (gradovi i općine: Baška Voda, Bol, Brela, Cista Provo, Dugi Rat, Gradac, Hvar, Imotski, Jelsa, Komiža, Lokvičići, Lovreč, Makarska, Milna, Nerežišća, Omiš, Podbablje, Podgora, Podstrana, Postira, Proložac, Pučišća, Runovići, Selca, Solin, Split, Stari Grad, Sućuraj, Supetar, Sutivan, Šestanovac, Šolta, Tučepi, Vis, Vrgorac, Zadvarje, Zagvozd, Zmijavci) i Dubrovačko-neretvansku županiju.

MOST NEZAVISNIH LISTA – MOST
1. BOŽO PETROV
2. ANTE KUJUNDŽIĆ
3. IVANA LJULJ
4. MARO KRISTIĆ
5. GLORIA MATULIN
6. JAKOSLAV ROJNICA
7. FRANE PLEIĆ
8. NADA JELIČIĆ
9. IVICA DAJAK
10. JULIJA ZUPČIĆ
11. MARTINA OSTOJIĆ
12. IVAN MATAGA
13. MATEA VUČKOVIĆ
14. IVICA KUKAVICA

DOMOVINSKI POKRET MIROSLAVA ŠKORE – DOMOVINSKI POKRET, HRVATSKI SUVERENISTI, BLOK ZA HRVATSKU – BLOK, HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA – HKS, HRAST – POKRET ZA USPJEŠNU HRVATSKU STRANKA UMIROVLJENIKA – SU, ZELENA LISTA
1. RUŽA TOMAŠIĆ
2. ROBERT PAULETIĆ
3. NIKOLA GRABOVAC
4. MARKO SLIŠKOVIĆ
5. SILVANA BURILOVIĆ CRNOV
6. TUGA TARLE
7. MARKO MILANOVIĆ LITRE
8. ANTE RAOS
9. IVANA MARIĆ
10. DINKO DAMJANIĆ
11. MATEO HAIČMAN
12. MARIJA KATAVIĆ
13. JELENA VUKA
14. JOZO RIBIČIĆ

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ, HRVATSKA DEMOKRŠĆANSKA STRANKA – HDS
1. VILI BEROŠ
2. BRANKO BAČIĆ
3. BLAŽENKO BOBAN
4. ANDRO KRSTULOVIĆ OPARA
5. MATO FRANKOVIĆ
6. ANTE MIHANOVIĆ
7. GORAN DODIG
8. IVAN BUDALIĆ
9. MARIJA VUČKOVIĆ
10. PETAR ŠKORIĆ
11. JURE BRKAN
12. DANICA BARIČEVIĆ
13. ANTE BAČIĆ
14. NIKOLA DOBROSLAVIĆ

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP, HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS, HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU, SNAGA – STRANKA NARODNOG I GRAĐANSKOG AKTIVIZMA – SNAGA, GRAĐANSKO-LIBERALNI SAVEZ – GLAS, ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR – IDS, PRIMORSKO GORANSKI SAVEZ – PGS
1. ARSEN BAUK
2. KATICA GLAMUZINA
3. BRANKO GRČIĆ
4. IVANA MARKOVIĆ
5. KUZMA TOMAŠIĆ
6. TEO JELIČIĆ
7. PERO MEMED
8. KATARINA GUGIĆ
9. KREŠIMIR KURAN
10. GORDANA MUHTIĆ
11. GORAN KOTUR
12. SANJA ĆURIN
13. JADRAN BARAČ
14. ELEONORA MANDIĆ

Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 50, 100, 200 ili više kuna. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr