Parlamentarni izbori: Donosimo kandidate 4 najveće stranke u IV., V. i VI. izbornoj jedinici

Foto: Fah (Fotomontaža: Narod.hr)

Parlamentarni izbori u Republici Hrvatskoj održat će ovu nedjelju po posebnim preporukama i uz pridržavanje epidemioloških mjera.

> Tko su kandidati 4 najveće stranke u I., II. i III. izbornoj jedinici

> Znate li kojoj izbornoj jedinici pripadate i tko vas je predstavljao u Hrvatskom saboru?

>HDZ je u izbornom programu 2016. obećavao uvođenje e-glasovanja: Danas postoje svi preduvjeti za njegovo uvođenje

Tko se nalazi na listama HDZ-a, SDP-a, Mosta i Domovinskog pokreta u IV., V. i VI. izbornoj jedinici

Narod.hr jučer je objavio kandidate četiri najveće stranke u prve tri izborne jedinice. U četiri jedinice – drugoj, četvrtoj, petoj i desetoj, vodit će se bitka za svaki glas birača. Zbog toga stranke u te jedinice planiraju ići s jakim imenima, a pojačali su se i igračima iz drugih stranaka ili nezavisnim kandidatima.

Četvrta izborna jedinica (“sjeverna slavonska” jedinica): Osječko-baranjska i Virovitičko-podravska županija

IV. izborna jedinica obuhvaća čitavu Virovitičko-podravsku županiju i Osječko-baranjsku županiju.

MOST NEZAVISNIH LISTA – MOST
1. PETAR KOPUNOVIĆ-LEGETIN
2. MARIJA ČAČIĆ
3. VIKTOR ŠKARO
4. IRENA GLUHAK FOREMPOHER
5. DENIS AMBRUŠ
6. SANDRA ŽIVKOVIĆ
7. IVAN KNEŽEVIĆ
8. MARIJA DUJIĆ
9. JULIJE ŠOLTIĆ
10. IVONA DUVNJAK
11. VERICA STRMEČKI
12. GORDAN SLAČANAC
13. MIRANDA PETERKO
14. MIROSLAV ŠIMIĆ

DOMOVINSKI POKRET MIROSLAVA ŠKORE – DOMOVINSKI POKRET, HRVATSKI SUVERENISTI, BLOK ZA HRVATSKU – BLOK, HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA – HKS, HRAST – POKRET ZA USPJEŠNU HRVATSKU, STRANKA UMIROVLJENIKA – SU, ZELENA LISTA
1. VESNA VUČEMILOVIĆ
2. MARIO RADIĆ
3. KREŠIMIR BUBALO
4. DANIEL SPAJIĆ
5. ŽELJKO ŠPIRANOVIĆ
6. MARTINA MESAREK
7. MARTA SOLDO
8. IVAN MATIĆ
9. STIPO MLINARIĆ
10. ZVONKO PONGRAC
11. JOSIP KNEŽEVIĆ
12. KATJA MIHALJEVIĆ
13. IVANA STUBIČAR
14. BERNARDICA JURETIĆ ROŽMAN

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ
1. IVAN ANUŠIĆ
2. JOSIP ĐAKIĆ
3. IVAN RADIĆ
4. NATAŠA TRAMIŠAK
5. MARKO PAVIĆ
6. VESNA BEDEKOVIĆ
7. JOSIP ŠKORIĆ
8. HRVOJE ŠIMIĆ
9. MARIN MANDARIĆ
10. IGOR FAZEKAŠ
11. ZORAN ĐUROKOVIĆ
12. GORAN IVANOVIĆ
13. STIPAN ŠAŠLIN
14. IGOR ANDROVIĆ

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP, HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU, SNAGA – STRANKA NARODNOG I GRAĐANSKOG AKTIVIZMA – SNAGA, GRAĐANSKO-LIBERALNI SAVEZ – GLAS, ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR – IDS, PRIMORSKO GORANSKI SAVEZ – PGS
1. SABINA GLASOVAC
2. DOMAGOJ HAJDUKOVIĆ
3. ROMANA NIKOLIĆ
4. MATE VUKUŠIĆ
5. TOMISLAV ŽAGAR
6. ANA-MARIJA PETIN
7. ENISA KIFER
8. EMICA TIVANOVAC
9. DRAGAN JOVANIĆ
10. DARIJA KRZNARIĆ
11. BORIS PILIŽOTA
12. BRUNO ZORIĆ
13. JOSIP MATKOV
14. SAMIR HAJ BARAKAT

Peta izborna (“južna slavonska”) jedinica: Brodsko-posavska, Požeško-slavonska i Vukovarsko-srijemska županija

V. izborna jedinica obuhvaća čitavu Požeško-slavonsku županiju, Brodsko-posavsku županiju i Vukovarsko-srijemsku županiju.

MOST NEZAVISNIH LISTA – MOST
1. MARINA BUDIMIR
2. HRVOJE GALIĆ
3. JOSIP REĐO
4. MATIJA JOŠIĆ
5. MATO LONČAR
6. MARIJA KUNČEVIĆ
7. MARKO KOVAČEVIĆ
8. NIKOLA RAJIĆ
9. MIRJANA LONČAR
10. JAKICA VUKOVIĆ
11. ANTUN ŠARC
12. HANA MIJATOVIĆ
13. SANELA GRUIĆ
14. MARIJA MALOČA

DOMOVINSKI POKRET MIROSLAVA ŠKORE – DOMOVINSKI POKRET, HRVATSKI SUVERENISTI, BLOK ZA HRVATSKU – BLOK, HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA – HKS, HRAST – POKRET ZA USPJEŠNU HRVATSKU, STRANKA UMIROVLJENIKA – SU, ZELENA LISTA
1. IVAN PENAVA
2. MARIJAN PAVLIČEK
3. RUŽICA VUKOVAC
4. STJEPAN KULIĆ
5. DRAŽEN ĐUROVIĆ
6. NIKOLA BARIŠIĆ
7. MARKO BIKIĆ
8. MARTIN KORDIĆ
9. ANITA MATIĆ
10. IVANA MUJKIĆ
11. ELENA MIKOLČEVIĆ
12. KARLO ZEČIĆ
13. DUBRAVKA LIPOVAC PEHAR
14. ANGELA NALETILIĆ

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ
1. ZDRAVKO MARIĆ
2. MARIO BANOŽIĆ
3. JOSIP ALADROVIĆ
4. PERO ĆOSIĆ
5. MARIJANA BALIĆ
6. MLADEN KARLIĆ
7. DARKO PULJAŠIĆ
8. DANIJEL MARUŠIĆ
9. NIKOLA MAŽAR
10. ANKICA ZMAIĆ
11. JOSIP ŠARIĆ
12. ANAMARIJA BLAŽEVIĆ
13. LJUBICA MAKSIMČUK
14. STEVO CULEJ

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP, HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS, HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU, SNAGA – STRANKA NARODNOG I GRAĐANSKOG AKTIVIZMA – SNAGA, GRAĐANSKO-LIBERALNI SAVEZ – GLAS, ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR – IDS, PRIMORSKO GORANSKI SAVEZ – PGS
1. PREDRAG FRED MATIĆ
2. MARINA OPAČAK BILIĆ
3. DAVOR VLAOVIĆ
4. VINKO GRGIĆ
5. MARTINA VLAŠIĆ ILJKIĆ
6. MARIO MILINKOVIĆ
7. BILJANA GAĆA
8. MIRNA KRAJINA-ANDRIČEVIĆ
9. STJEPAN GAŠPAROVIĆ
10. STRIBOR VALENTA
11. NATAŠA ČOPČIĆ
12. IVAN VLAHOVIĆ
13. MIHAJLA PAVKOVIĆ
14. ŽELJKO SABO

Šesta izborna jedinica: Od Novog Zagreba jugoistočnim dijelom Zagrebačke do Sisačko-moslavačke županije

VI. izborna jedinica obuhvaća jugoistočni dio Zagrebačke županije (gradovi i općine: Ivanić Grad, Kloštar Ivanić, Kravarsko, Križ, Orle, Pokupsko, Rugvica, Velika Gorica), Sisačko-moslavačku županiju i jugoistočni dio Grada Zagreba.

MOST NEZAVISNIH LISTA – MOST
1. NIKOLA GRMOJA
2. IVAN BEKAVAC
3. LUCA GAŠPAR ŠAKO
4. MARIO BOŽURIĆ
5. MARTINA GUDELJ
6. KARMEN RAK
7. NIKOLINA BORIĆ
8. LUCIJA LACKOVIĆ
9. RAJKO DELIĆ
10. KRISTIAN ANIĆ-KALIGER
11. TOMISLAV ŽUNEK
12. MANUELA MARINOVIĆ
13. HRVOJE SENEGOVIĆ
14. DAMIR SLOJŠEK

DOMOVINSKI POKRET MIROSLAVA ŠKORE – DOMOVINSKI POKRET, HRVATSKI SUVERENISTI, BLOK ZA HRVATSKU – BLOK, HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA – HKS, HRAST – POKRET ZA USPJEŠNU HRVATSKU, STRANKA UMIROVLJENIKA – SU, ZELENA LISTA
1. STEPHEN NIKOLA BARTULICA
2. ZVONIMIR LOVRIĆ
3. ŽELJKO SAČIĆ
4. GORAN BREBRIĆ
5. DAMIR MARKUŠ
6. LJUBICA IVŠIĆ
7. ŽELJKO VRBANUS
8. IVANA VUJIĆ KLJAJIĆ
9. JOSIP MARIĆ
10. ĐURĐA PERKOVIĆ
11. TANJA POLIĆ MARKOVIĆ
12. DOMINKO FILIPOVIĆ
13. MIA VLATKA ČULJAK
14. ANA LEDERER

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ
1. DAVOR BOŽINOVIĆ
2. MARIJANA PETIR
3. KRUNOSLAV KATIČIĆ
4. DRAŽEN BARIŠIĆ
5. IVAN CELJAK
6. DRAŽEN BOŠNJAKOVIĆ
7. TUGOMIR MAJDAK
8. MARIO ŽUPAN
9. ŽELJKA JOSIĆ
10. MATO ČIČAK
11. MAGDALENA KOMES
12. MARIN PILETIĆ
13. KREŠIMIR AČKAR
14. MIRO KOVAČ

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP, HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS, HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU, SNAGA – STRANKA NARODNOG I GRAĐANSKOG AKTIVIZMA – SNAGA, GRAĐANSKO-LIBERALNI SAVEZ – GLAS, ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR – IDS, PRIMORSKO GORANSKI SAVEZ – PGS
1. DAVORKO VIDOVIĆ
2. IVANA POSAVEC KRIVEC
3. ŽELJKO LENART
4. BORIS LALOVAC
5. JASMINKA MOLNAR
6. TIHOMIR BARIŠIĆ
7. KRISTINA IKIĆ BANIČEK
8. MILENKA PETROVIĆ ŠEKORANJA
9. GORAN BEUS-RICHEMBERGH
10. DARINKO DUMBOVIĆ
11. MARTINA GLASNOVIĆ
12. SAŠA SRIĆA
13. KARMELA GAJDEK
14. BRANKA BAKŠIĆ

Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 50, 100, 200 ili više kuna. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr