U autonomnom kulturnom centru “Medika” sinoć je oko ponoći buknuo požar dok se u tom kompleksu u zagrebačkoj Pierottijevoj ulici održavao koncert, a lokaliziran je za 15-ak minuta i u njemu nije bilo ozlijeđenih, doznaje se jutros od zagrebačkih vatrogasaca i policije.
Požar je izbio minutu nakon ponoći na međustropnoj konstrukciji u potkrovlju dvorišne zgrade dok se u ostalim prostorijama održavao koncert “Punk romantika” na kojem je, po podacima policije, bilo više od 300 ljudi.
Vatru na krovištu veličine deset puta šest metara, zagrebački vatrogasci lokalizirali su za 15-ak minuta, no nakon toga su pristupili sanaciji i osiguranju požarišta, što je potrajalo jutros do osam sati.
Na teren je izašlo 26 vatrogasaca sa sedam vozila. Promet Pierottijevom ulicom bio je zatvoren do 2,30 sati.
Uzroci požara i nastala šteta trebali bi biti utvrđeni očevidom koji će biti proveden danas.
Prema neslužbenim podacima isti klub gorio 2011. godine.
Izvor: hina
Photo: hrt
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.