Udruga Hrvatski domobran: Mesiću ukinuti status počasnog građanina Dubrovnika i županije

Foto: fah

Udruga Hrvatski domobran Dubrovnik na sjednici Upravnog odbora jednoglasno je podržala prijedlog predsjednika Željka Kulišića za ukidanjem statusa počasnog građanina Dubrovačko-neretvanske županije i Grada Dubrovnika bivšem predsjedniku Republike Stjepanu Mesiću, izvijestili su u srijedu iz udruge.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Pisani zahtjev s obrazloženjem uputit će se Skupštini Dubrovačko-neretvanske županije, županu Nikoli Dobroslaviću, te Povjerenici Vlade RH za Grad Dubrovnik, Nadi Medović, navodi se u priopćenju.

“Stipe Mesić je svojim dvojbenim postupcima i neprimjerenim izjavama u razdoblju 1990.-2010. produbljivao jaz i poticao podjele u hrvatskom društvu, pripisivao sebi nepostojeće zasluge, lažno umanjivao i negirao napade Crnogoraca 1991. na Dubrovnik u agresiji Jugoslavenske vojske i srbocrnogoraca na Republiku Hrvatsku i Dubrovnik. Udruga dubrovačkih domobrana stoga s pravom sumnja u njegovo domoljublje zbog čestih promjena stavova, obezvrjeđivanja neprijepornih zasluga prvog predsjednika Republike Hrvatske dr. Franje Tuđmana sramotnim postupkom ‘detuđmanizacije’, te isključivim svrstavanjem na stranu antifašista, čime je izravno onemogućio zatvaranje jednog bolnog poglavlja iz nedavne hrvatske povijesti”, dodaje se u priopćenju.

Iz udruge su kažu i kako je sve kulminiralo ovih dana, kada su u javnosti procurile Mesićeve video snimke s početka 90-tih godina, koje su, kako ocjenjuju, “u potpunosti razotkrile ‘pravo lice” čovjeka, koji je u dva navrata bio predsjednik Republike Hrvatske”, aludirajući na snimke u kojima Stipe Mesić, među ostalim, Jasenovac naziva radnim logorom.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Mesić je počasnim građaninom Dubrovačko-neretvanske županije postao 2008. godine, a dvije godine kasnije uručena mu je i Povelja počasnog građanina Grada Dubrovnika.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.