Večernji list objavio tekst o ratnom zločincu iz Škabrnje koji ‘pati u bolnici’ zbog koronavirusa: Reakcije čitatelja govore sve

Foto: snimka zaslona

‘Miroslav Mlinar bori se protiv koronavirusa u Kliničkom centru “Bežanijska kosa” u Beogradu. Mobitelom se snimio u svojoj bolničkoj sobi te poslao potresnu poruku. Zamolio je ljude da shvate ozbiljnost bolesti i da se čuvaju. 
Ova prokleta bolest je zaista nemilosrdna, čuvajte se molim vas, preklinjem vas, čuvajte se”, govori Miroslav kroz suze.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tako je svoj tekst počeo Večernji list od petka 17. srpnja 2020. godine, prenijet iz srbijanskog Blica. 

Miroslav Mlinar – ratni zločinac koji je sudjelovao u pokolju u Škabrnji

Miroslav Mlinar je osuđeni ratni zločinac za krvavi pokolj u Škabrnji u studenom 1991. godine. Presudu koju je presudio Županijski sud u Zadru 1995. i osudio Miroslava Mlinara na 20 godina zatvora možete vidjeti ovdje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Naravno, Miroslav Mlinar nije bio niti jedan dan u zatvoru jer je kao većina srbijasnkih zločinaca nedostupan.

Miroslav Mlinar bio je jedan od aktera pripreme oružane pobune u Benkovcu i Dalmaciji.

Što je Večernji list želio reći tekstom o osuđenom ratnom zločincu iz bolnice u Beogradu?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Što je to ponukalo Večernji list da objavi patetični članak o Miroslavu Mlinaru iz Beograda oboljelom od koronavirusa?

Da je Večernji list znao o kome se radi dokazuje kratka rečenica u tekstu gdje piše „Miroslav Mlinar jedan je optuženih za počinjenje ratnih zločina u Škabrnji“. Jedino je netočno da je optužen, jer postoji i presuda Županijskog suda u Zadru, a i potvrda presude od strane Vrhovnog suda Hrvatske 1998. godine.

Presudu VSRH pogledajte ovdje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Opis iz Večernjeg

„Kroz suze (Mlinar op.a.) govori i kako je doznao da je jedan pacijent iz susjedne sobe, njegov imenjak, preminuo“, piše Večernji list citirajući Miroslava Mlinara.

„Tvrdi kako veliku zahvalnost duguje medicinskim sestrama, a sretan je što se prvi put nakon četiri dana može javiti svojoj djeci i pokazati im da mu je bolje“, piše Večernji o ratnom zločincu iz Škabrnje i još prilaže patetični video o Miroslavu Mlinaru iz bolnice u Beogradu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Reakcije čitatelja

Što su o ovom  tekstu napisali čitatelji Večernjeg lista, prenosimo u par njihovih postova:

„Ne mogu vjerovat da netko pomisli dat medijski prostor ratnom zlocincu iz druge drzave koja je cinila agresiju na ovu Treba urednika malo pitat jel ima neku dijagnozu“

„Svaki dan se sve više zgražavam nad večernjakom. Ovo je dno dna.“

„stiglo ga zlo koje je cinio drugima…bas mi ga je zao…pupavac je u soku nakon ove vijesti …“

„vijest bi bila da ste uhvatili zločinca a vi o tome kako se on bogec muči i plače čeka njega još štošta“

„VL, svakim danom sve dublje tonete a ovim clankom ste potonuli ispod Titanica…“

„Cije su ovo novine??“

„ovo je jedan od onih sto su u zadarskom zaledju silovali moju baku…bas mi ga je zao…smrs smrc“

„Sramota za VL…jedini komentar moj…idite ga posjetit…“

Što je ‘slučaj Mlinar’ koji je bio uvod u rat i pokolje Hrvata sjeverne Dalmacije?

Miroslav Mlinar nije bio bilo tko niti prije Domovinskog rata. Stariji se sjećaju, a HRT to potvđuje da se radi o čovjeku (tada mladiću) koji je bio glavni akter insceniranog „slučaja Mlinar“ i ‘ugroženim Srbima’ u Benkovcu i Dalmaciji. Dapače, slučaj u Benkovcu bio je jedan od okidača za srpsku pobunu u Dalmaciji i Hrvatskoj.

Samo koji dan nakon završetka prvih višestranačkih izbora i pobjede HDZ-a na čelu s dr. Tuđmanom, već 18. svibnja 1990. u Benkovcu je insceniran napad na predsjednika mjesnog SDS-a Benkovca (Srpska Demokratska Stranka). A predsjednik SDS-a i napadnuti bio je Miroslav Mlinar, kojeg danas Večernji list sažalijeva zbog bolesti koronavirusa. SDS je bio stranka Jovana Raškovića iz koje je inicijalno potekla pobuna protiv hrvatske države na području Knina, Benkovca i Obrovca, te iz tih dijelova proširila na druge dijelove Hrvatske gdje su živjeli Srbi.

Sve to je bilo pažljivo inscenirano.

Politički vođe Srba i Rašković koriste ‘slučaj Mlinar’ za oružanu pobunu

Politički vođe Srba u Hrvatskoj iskoristili su „slučaj Mlinar“ da prekinu sve odnose sa Hrvatskim saborom i hrvatskom državom.

Tog ljeta su upravo u Benkovcu i Kninu počeli pobunu koja je rezultirala balvanima i puškama na cestama i zauzimanjem policijskih postaja u Benkovcu, Kninu i Obrovcu koje do Oluje više nikada nisu bile pod nadzorom hrvatske države. Mlinar je bio odvezen u bolnicu u Zadar gdje su ustanovljene lakše tjelesne ozljede za koje nikada nije utvrđeno kako ih je zadobio. Po zapovijedi iz Beograd Mlinar je brzo prevezen kao ‘ugroženi Srbin’ u Knin, a srbijanski mediji su počeli neviđenu hajku o ‘ugroženim Srbima’ u Hrvatskoj.

Uskoro se nastavljaju incidenti, pa onda počinje i rat.

Rezultat ‘ugorženosti Srba’ bio je da su u Benkovcu i okolici pobijeni i protjerani svi Hrvati, sva njihova imovina porušena, kao i katolička crkva u središtu grada.

Presuda Miroslavu Mlinaru – kriv je za pokolj i razaranje Škabrnje!

Miroslav Mlinar je s ostalim pobunjenicima iz optužnice proglašen krivim što su 18. studenoga 1991. godine, kao naoružani pripadnici tzv. JNA, redovnog i mobiliziranog sastava, te kao pripadnici formacija tzv. SAO Krajine i formacija s područja Srbije, ušli u više skupina u selo Škabrnja, u kojem je živjelo isključivo hrvatsko stanovništvo, pa su nakon slomljenog otpora branitelja sela, masovno i gotovo u potpunosti uništavali bez ikakve vojne potrebe stambene, gospodarske i sakralne objekte, nakon čega su iz podruma i drugih zaklonjenih prostora nasilno izvukli sklonjeno civilno i neboračko stanovništvo, pretežito žene i osobe starije dobi, kao i djecu, pa potom najmanje 44 osobe ubili hicima iz vatrenog oružja ili udarcima tupotvrdim predmetima, pri tom neke od žrtava pred smrt mučili i masakrirali, dok je jedna osoba pregažena tenkom.

 

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.