Vlada je na današnjoj sjednici odbila izvješće o interpelaciji o radu Vlade i njezinu postupanju vezano uz najavljenu renacionalizaciju Ine i privatizaciju 25 posto manje jedne dionice HEP-a, koju je u saborsku proceduru uputio Klub SDP-a, odnosno 19 zastupnika, prenosi HRT.
“Ne prihvaćamo ih, jer ih smatramo neosnovanima”, kazao je premijer Andrej Plenković govoreći o tezama iz interpelacije. Poručio je kako se odluke donose u skladu s pravnim, gospodarskim i političkim interesima. “Donošenje takvih zaključaka smatramo preuranjenim, jer je Vlada imenovala Povjerenstvo za pregovore s MOL-om, koje će predložiti odluku u skladu s tehničkim, pravnim i ekonomskim analizama”, kazao je Plenković te dodao kako je Vlada podnijela zahtjev za poništenje odluke arbitražnog suda. Ministar Slaven Dobrović dodao je kako Vlada smatra da je zbog očuvanja poslovanja INE potrebno otkupiti dio od MOL-a.
Vlada je potom usvojila nacrt prijedloga zakona o izmjenama i dopunama Zakona o kaznenom postupku, nacrt prijedloga zakona o prestanku važenja Zakona o postupku oduzimanja imovinske koristi ostvarene kaznenim djelom i prekršajem i Nacrt prijedloga zakona o izmjenama Zakona o Uredu za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta, koje je predstavio ministar pravosuđa Ante Šprlje.
Također, Vlada je donijela odluku o pokretanju postupka pregovora o sklapanju Temeljnog kolektivnog ugovora za službenike i namještenike u javnim službama te imenovala svoj pregovarački odbor, koje je predstavio ministar rada i mirovinskog sustava Tomislav Čorić.
Usvojen je prijedlog uredbe o unutarnjem ustrojstvu Središnjeg državnog ureda za razvoj digitalnog društva. “To je jedan važan politički signal ove Vlade o tome što je to digitalno društvo, digitalno gospodarstvo, kako vidimo radna mjesta u budućnosti i kako da Hrvatska ide u korak s najnaprednijim društvima i gospodarstvima”, kazao je premijer Andrej Plenković.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr/hrt.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.