Dinamo trijumfirao u derbiju, Soudani sam torpedirao Rijeku

U zanimljivoj derbi utakmici na riječkoj Kantridi nogometaši Dinama su svladali Rijeku s 2:1 (1:0). Dinamo je prvi poveo, u 33. minuti zabio je Pinto, domćin je izjednačio u 58. minuti golom Kramarića. Pogodak odluke bio je djelo opet Soudanija, alžirskog reprezentativca iz Dinama…

Prepuna Kantrida dočekala je derbi u kojem je domaćin, Rijeka imala velike nade i očekivanja. I Rijeka je krenula agresivno i stvorila dvije velike prigode koje je promašila, nisu precizni bili Leovac i Jugović. Dinamo se branio i čekao prigodu iz protunapada.

Kada je pritisak Rijeke malo splasnuo Dinamo je u 33. minuti pripravio dobar napad, Pinto je oduzeo loptu Cvijanoviću na boku, ubacio točnu loptu u srce kaznenog prostora gdje je čekao u životnoj formi Soudani. I Alžirac nije pogriješio.

Rijeka je u nastavak opet ušla agresivno i s dominacijom. Uspjela je brzo izjednačiti, u 58. minuti Kramarić je nakon fine asistencije Sharbinija. Kramarić je i u ovoj utakmici pokazao da je apsolutno zaslužio poziv za reprezentaciju. Iznova je Rijeka imala inicijativu, čak je stvorila seriju poluprilika, no opet je zabio Dinamo.

U 69. minuti obrana Rijeke se nespretno poigravala pred svojim vratima, loptu je “ukrao” Soudani i zabio.

Rijeka je potom zaigrala na sve ili ništa, no Dinamo je zatvorio sve prilaze svojim vratima u sačuvao vrijednu pobjedu.

Ranije je u derbiju začelja Slaven Belupo kod kuće pobijedio Osijeka s 2:0 pogotcima Ozobića i veterana Vugrinca. Slaven je unatoč pobjedi ostao zadnji sa sedam bodova, dok je Osijek predzadnji s bodom više.

Vodi Dinamo s 25 bodova, četiri više od drugoplasirane Rijeke, dok na trećem mjestu Hajduk ima 12 bodova.