(FOTO) Danska rukometna reprezentacija potvrdila je pobjedom protiv Makedonije prvo mjesto u skupini

Danska muška rukometna reprezentacija potvrdila je prvo mjesto u skupini II drugog kruga natjecanja na Europskom prvenstvu u Hrvatsku svladavši u posljednjem kolu u Varaždinu Makedoniju sa 31-20 (12-12).

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, u nastavku se Danska vrlo brzo odlijepila. Već u 37. minuti bilo je 17-13 za Dansku, a razlika je rasla sve do najvećih 12 (30-18) četiri minute prije kraja.

Michael Damgaard Nielsen je sa 11 golova predvodio Dansku, dok je Filip Kuzmanovski sa šest pogodaka bio najefikasniji kod Makedonije.

Danska je s osam bodova osvojila prvo mjesto u skupini te će u polufinalu u petak u Zagrebu igrati protiv drugoplasirane reprezentacije iz skupine I, dok je Makedonija s tri boda završila kao posljednja.

Ranije u srijedu Slovenija i Češka su u igrale 26-26 (11-12), a takvim su ishodom obje reprezentacije ostale bez izgleda za plasman u polufinale. I Sloveniji i Češkoj je za produžetak nade u prolazak u polufinale “igrala” samo pobjeda, a njihov je međusobni susret protekao u brojnim izmjenama u vodstvu bez da je ijedna momčad uspjela stvoriti bilo kakvu veću prednost.

Gašper Marguč, Vid Kavtičnik i Miha Zarabec postigli su po pet golova za Sloveniju, dok su Ondrej Zahrala s devet i Tomaš Čip s pet pogodaka predvodili Češku.

Češka je tako natjecanje okončala s pet bodova, a Slovenija s četiri.

Od 20.30 sati na programu je susret Španjolske i Njemačke koje će u izravnom dvoboju odlučivati o drugom mjestu i plasmanu u polufinale. U slučaju neodlučenog rezultata u polufinale će Španjolska.