(FOTO, VIDEO) Nakon žestoke borbe Cedevita poražena od Crvene zvezde u regionalnoj ligi

U derbiju 15. kola regionalne ABA lige Crvena zvezda je u dvorani II Doma sportova pobijedila Cedevitu 95-91 upisavši i 15. pobjedu ove sezone.

Ako računamo i prošlu sezonu ABA lige, beogradski sastav sada ima 25 uzastopnih pobjeda.

Beograđani su u prvih 14 kola do pobjeda dolazili s prosječno 19.5 koševa prednosti, a u Euroligi su ove sezone u 13 dosad odigranih utakmica slavili u pet navrata što dovoljno govori o njihovoj kvaliteti.

Cedevita je odlično ušla u utakmicu. Povela je 12-4, a do konca prve četvrtine povećala je prednost na plus devet (22-13). Nažalost, gosti su u drugoj četvrtini preokrenuli rezultat. Cedevita je od plus devet došla do minus osam (32-38). Ostatak utakmice domaćin je stizao zaostatak, a gosti ga odlično branili.

Početkom posljednje četvrtine momčad Veljka Mršića se primakla na dva koša zaostatka (72-74), no Crvena zvezda je odmah uzvratila. Vrlo brzo je bilo plus osam (89-81, 91-83). Hrvatski prvak je 13 sekundi prije kraja vratio nadu smanjivši na 88-91, a sedam sekundi prije kraja na dva koša minusa (91-93). Međutim, više od toga nije išlo i gosti su na kraju slavili 95-91.

Crvenu zvezdu su do pobjede predvodili Marko Simonović sa 27 koševa, Ognjen Kuzmić sa 20 koševa i 10 skokova, te Charles Jenkins sa 16 koševa i četiri asistencije, dok u domaćim redovima najefikasniji bili Ryan Jamar Boatright sa 30 koševa i pet asistencija, John Shurna sa 16 koševa, te Miro Bilan sa 12 koševa i šest skokova.

U nedjelju je odigrana još jedna utakmica. Mega Leks je pobijedio FMP 76-72.

Na ljestvici vodi Crvena zvezda sa 15 pobjeda, na drugom mjestu je Partizan sa skorom 12-3, a Cedevita je treća s omjerom 10-5. Cibona je četverta (10-4) i ukoliko u utorak na gostovanju pobijedi Mornar preskočit će Cedevitu. Zadar je na 11. mjestu (5-9), a na začelju je Mornar (4-10).