(FOTO) Prva HNL: Dinamu pobjeda u derbiju, remi Gorice i Hajduka

U derbiju 13. kola Prve HNL Dinamo je na gostovanju pobijedio Osijek sa 2-0, dok su Gorica i Hajduk odigrali bez pobjednika, 1-1.

Dinamo je i nakon gostovanja na stadionu Gradski vrt ostao neporažen. Premda je domaćin imao nekoliko sjajnih prilika, bodove su osvojili gosti. Hrvatski prvak je do pobjede došao po iznimno teškim uvjetima, posebice u drugom dijelu kada je magla prekrila osječki travnjak.

Dinamo je poveo u 64. minuti golom Maria Gavranovića. Amer Gojak je dobro pucao sa 17 metara, Marko Malenica je odbio loptu na koju je natrčao Gavranović i precizno pogodio desni kut za vodstvo ‘modrih’. Osijek je mogao izjednačiti u 89. minuti no Danijel Lončar je uzdrmao okvir gola. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješi je Dani Olmo u četvrtoj minuti nadoknade.

U drugom nedjeljnom susretu Gorica i Hajduk su odigrali 1-1, nakon što su domaćini od 43. minute igrali s igračem manje.

Gorica je povela u 14. minut golom Atiemwena koji se sjurio s centra i prošao kroz obranu Hajduka i zabio za vodstvo. Izjednačio je Jairo u 32. minuti. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 43. minuti kada je kapetan Gorice Igor Čagalj dobio crveni karton zbog neopreznog starta nad Bradarićem. U nastavku Hajduk je dominirao, ali nije uspio zabiti i drugi pogodak.

Hajduk je ovom utakmicom produžio niz bez ligaške pobjede na pet utakmica, a zadnju pobjedu u prvenstvu momčad Zorana Vulića ostvarila je 23. rujna protiv Istre u gostima (4-2). Gorica je paka produžili niz bez poraza na četiri kola.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 33 boda, Lokomotiva je druga sa 28 bodova, a Osijek je treći sa 24 boda. Gorica je četvrta sa 23 boda, a Rijeka na petom mjestu ima 18 bodova i susret manje. Hajduk je tek šesti sa 13 bodova.