(FOTO) Uvjerljiva pobjeda Hajduka na gostovanju kod Intera u Zaprešiću

Nogometaši Hajduka s uvjerljivih su 3-0 (0-0) svladali Inter na gostovanju u Zaprešiću u pretposljednjoj utakmici 29. kola Prve HNL i tako se zadržali na osam bodova zaostatka za vodećim Dinamom koji je sa 2-0 u subotu slavio na gostovanju kod Cibalije.

Prvo poluvrijeme bilo je prilično siromašno, ali se splitska momčad razigrala u drugom dijelu. Sva tri pogotka došla su u režiji i izvedbi dvojca Gyurcso – Caktaš. Mađarski napadač je u 59. minuti odličnim udarcem sa 15 metara iskosa s lijeve strane pogodio suprotni gornji kut zaprešićkog gola i doveo Hajduk u vodstvo.

Deset minuta poslije Gyurcso je srušen u kaznenom prostoru, a iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca precizan je bio Mijo Caktaš. Isti je igrač u 79. minuti postavio konačnih 3-0. Po desnoj strani sjurio se Juranović, poslao povratnu loptu u srce kaznenog prostora, gdje je naletio Caktaš i preciznim udarcem matirao Mrmića.

U zaršnici dvoboja izravni crveni karton zaradio je igrač Intera Mato Grgić, koji je u izglednoj situaciju za postizanje pogotka klizećim startom zaustavio Zvonimira Kožulja.

Utakmicu na stadionu u ŠRC Zaprešić pratilo je oko 1000 gledatelja, a sudio je Fran Jović iz Zagreba.

Strijelci: 0-1 Gyurcso (59), 0-2 Caktaš (69-11m), 0-3 Caktaš (79)

Crveni karton: Mato Grgić (Inter – prekršaj, 90+1)