(FOTO, VIDEO) City se vratio na vrh Premier lige zahvaljujući pobjedi 5:0 protiv Burnleya

Nogometaši engleskog prvaka Manchester Cityja vratili su se na vrh ljestvice Premier lige zahvaljujući uvjerljivoj 5-0 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Burnleya u 9. kolu.

Strijelci za novu pobjedu Cityja bili su Aguero (17), Bernardo Silva (54), Fernandinho (56), Mahrez (83) i Sane (90).

City sada ima 23 boda, dva više od drugog Chelseaja koji je ranije u subotu na svom Stamford Bridgeu odigrao 2-2 (1-0) protiv Manchester Uniteda. Domaćin je poveo u 21. minuti golom Rudigera, no United je u nastavku susreta okrenuo rezultat golovima Martiala (55, 73). Kada se već činilo kako će United slaviti u Londonu Barkley je u šestoj minuti nadoknade zabio za 2-2. Mateo Kovačić je započeo utakmicu u sastavu Chelsea, a umjesto njega u igru je u 69. minuti ušao Barkley.

Na treće mjesto stigao je Tottenham Hotspur koji je kao gost s minimalnih 1-0 (1-0) svladao West Ham United golom Lamele iz 44. minute.

Tottenham ima 21 bod, kao i drugi Chelsea, dok je četvrti Liverpool sa 20 bodova i utakmicom manje.

Liverpool će imati priliku bodovno se poravnati s Manchester Cityjem u slučaju pobjede na gostovanju kod Huddersfield Towna u utakmici koja počinje u 18.30 sati.

REZULTATI 9. KOLA,
Subota:
Chelsea – Manchester United 2-2 (Rudiger 21, Barkley 90+6 / Martial 55, 73)
West Ham United – Tottenham Hotspur 0-1 (Lamela 44)
Newcastle United – Brighton and Hove Albion 0-1 (Kayal 29)
Manchester City – Burnley 5-0 (Aguero 17, B. Silva 54, Fernandinho 56, Mahrez 83, Sane 90)
Bournemouth – Southampton 0-0
Cardiff City – Fulham 4-2 (Murphy 15, Reid 20, Paterson 65, Harris 87 / Schuerrle 11, Sessegnon 34)
Wolverhampton Wanderers – Watford 0-2 (Capoue 20, Pereyra 21)