(FOTO, VIDEO) Inter s Brozovićem slavio u derbiju i preuzeo vrh Serie A, Cagliari šokirao Napoli, igrao i Marko Rog

Veliki derbi talijanskog nogometa između Intera i Lazia na San Siru završio je pobjedom milanske momčadi 1:0. Inter je tako upisao petu pobjedu sezone.

No, peto kolo Serie A donijelo je i jedno veliko iznenađenje, Cagliari je na gostovanju kod Napolija slavio sa 1:0.

Recimo kako je pobjedu Interu donio Danilo D’Ambrosio u 23. minuti utakmice i to iz prve prilike domaćina u prvom dijelu. Lazo je, gledajući realno, bio bolja momčad na terenu, nanizao je nekoliko fantastičnih prilika, koje je redom branio sjajni vratar Samir Hadanovič. Za Inter je cijeli susret odigrao hrvatski reprezentativac, Marcelo Brozović, koji, kako vidimo, ipak nije kažnjen zbog navodnog sukoba u svlačionici sa suigračem poslije kiksa na San Siru na startu Lige prvaka.

Vratimo se za trenutak senzaciji u Napoliju i pobjedi Cagliarija. Naime, pobjedu Cagliariju donio je Lucas Castro u 87. minuti na asistenciju Nahitana Nandeza. Vrlo brzo nakon toga isključen je igrač Napolija Kalidou Kuolibaly. Hrvatski reprezentativac Marko Rog igrao je za Cagliari do 72. minute, a umjesto njega ušao je  strijelac Castro.

Na ljestvici vodi Inter sa 15 bodova, dok Juventus kao drugi ima dva boda manje, na 3. mjestu je Atalanta, koja je danas iznenadila Romu na Olimpicu i pobijedila 2:0, sa deset bodova.

Rezultati:

Roma – Atalanta        0-2 (Zapata 70, De Roon 90)
Fiorentina – Sampdoria 2-1 (Pezzella 31, Chiesa 57 / Bonazzoli 79)
Genoa – Bologna        0-0
Inter – Lazio          1-0 (D’Ambrosio 23)
Napoli – Cagliari      0-1 (Castro 87)
Parma – Sassuolo       1-0 (Bourabia 90+5-ag)
SPAL – Lecce           1-3 (Di Francesco 17 / Mancosu 11-11m, 73-11m, Calderoni 47)