(FOTO, VIDEO) Kvalifikacije za SP: Novi kiks Messijeve Argentne, poraz Čilea, derbi Brazla i Kolumbije bez pobjednika

Argentinska nogometna reprezentacija je sinoć, u 16. kolu kvalifikacija za SP 2018., propustila priliku da osigura odlazak Rusiju nakon što je kod kuće odigrala 1-1 s Venezuelom, zadnjeplasiranom reprezentacijom u južnoameričkim kvalifikacijama.

Očekivalo se da će Argentina, koja je slavila u svih šest zadnjih susreta protiv Venezuele, i sinoć imati lagan zadatak protiv reprezentacije koja je bez pobjede u deset utakmica. No, nakon sinoćnjeg remija momčad Jorgea Sampaolija ostala je na petom mjestu na ljestvici sa 24 boda dvije utakmice prije kraja kvalifikacija i najizgledniji je kandidat za doigravanje. Prve četiri reprezentacije idu izravno na SP.

Venezuela nema nikakvih izgleda za SP, ali je povela četvrtoj minuti drugog poluvremena susreta u Buenos Airesu pogotkom Jhona Murilla. Gosti su vodili samo četiri minute jer je Argentina izjednačila u 48. minuti, zahvaljujući autogolu Rolfa Feltschera.

Do kraja kvalifikacija Argentina igra još protiv Perua kod kuće 5. listopada i pet dana kasnije gostuje kod Ekvadora.

Brazil, jedina južnoamerička reprezentacija koja je osigurala SP, vodi na ljestvici sa 37 bodova nakon što su sinoć odigrali također 1-1 protiv Kolumbije.

Urugvaj, koji je sa 2-1 pobijedio Paragvaj na njihovom terenu, drugi je sa 27 bodova, dok je Kolumbija je treća sa 26.

Peru, koji nije nastupio na SP-u od 1982., bio je bolji od Ekvadora sa 2-1 i nalazi se na četvrtom mjestu sa 24 boda, i s boljom gol razlikom ispred Argentine. Čile je izgubio u Boliviji i sada je na šestom mjestu s bodom zaostatka iza Argentine.

Prve četiri reprezentacije idu izravno na SP, dok petoplasirana mora u doigravanje protiv Novog Zelanda.