(FOTO, VIDEO) Mandžukić nevjerojatnim pogotkom zakomplicirao situaciju u Italiji, Napoli ‘razbio’ Inter, igrali Brozović i Perišić

U susretu 37. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus i Atalanta su odigrali 1-1, a pogodak za talijanskog prvaka zabio je hrvatski nogometaš Mario Mandžukić, dok je u drugom susretu večeri Napoli pobijedio Inter sa 4-1.

Bila je to slavljenička večer u Torinu za Massimiliana Allegrija, Cristiana Ronalda i Andrea Barzaglija, no Atalanta nije imala previše obzira. Momčad iz Bergama lovi Ligu prvaka i svih 90 minuta je odigrala maksimalno ozbiljno.

Gosti su poveli u 33. minuti golom Josipa Iličića. Alejandro Gomez je ubacio iz kornera, Andrea Masiello prebacio na drugu stativu gdje je Iličić pospremio loptu u mrežu. Izjednačio je Mario Mandžukić u 80. minuti nakon što je ušao u igru 19 minuta ranije. Juan Cuadrado je dugačkom loptom nabacio u šesnaesterac, a Mandžukić je na drugoj stativi uklizao i gurnuo loptu kroz noge Pierluigiju Golliniju za 1-1. Bio je to njegov devet pogodak ove sezone. U posljednjim trenucima susreta Juve je ostao s igračem manje nakon što je isključen Filippo Bernardeschi.

Uoči početka utakmice Ronaldo je dobio nagradu za najkorisnijeg igrača Serie A ove sezone, dok su Allegri i Barzagli posljednji put nastupili u Torinu. Allegri na koncu ove sezone napušta klupu “Stare dame”, dok Barzagli odlazi u igračku mirovinu. Barzagli je napustio teren u 61. minuti, a umjesto njega u igru je ušao upravo hrvatski napadač. Mario Pašalić je za goste zaigrao od 74. minute.

U drugom susretu večeri Napoli je deklasirao Inter sa 4-1 i “Nerrazurrima” sada visi Liga prvaka. Napoli je poveo u 16. minuti sjajnim pogotkom Piotra Zielinskog s više od 25 metara, a na 2-0 je povisio Dries Mertens u 61. minuti na asistenciju Josea Callejona. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Fabian Ruiz u 71. minuti. Sedam minuta kasnije Ruiz je zabio i svoju drugi gol za potop Intera. Mauro Icardio je smanjio iz jedanaesterca u 82. minuti.

Mateo Brozović je igrao cijeli susret za goste, dok je Ivan Perišić igrao do 79. minute.

U ranije odigranom susretu Milan je pobjedom protiv Frosinonea sa 2-0 ostao u igri za plasman u Ligu prvaka. Pobjedu “Rossonerima” donijeli su Piatek (57) i Suso (66). Gosti su najbolju priliku imali u 50. minuti, no Camilo Ciano je promašio jedanaesterac. Ivan Strinić nije nastupio za Milan.

Uoči zadnjeg kola za dva preostala mjesta koja vode u Ligu prvaka borit će se Atalanta (66), Inter (66), Milan (65) i Roma (63), a Inter i Atalanta su u najboljoj poziciji jer sami odlučuju o svojoj sudbini. Atalanta će u zadnjem kolu loviti pobjedu protiv Sassuola, dok će Interu trebati tri boda protiv Empolija koji se grčevito bori za prvoligaški spas. Milan gostuje kog SPAL-a, a Roma će dočekati Parmu.

REZULTATI:
Napoli – Inter 4-1 (Zielinski 16, Mertens 61, Ruiz 71, 79 / Icadi 82-11m)
Juventus – Atalanta 1-1 (MANDŽUKIĆ 80 / Iličić 33)
Chievo – Sampdoria 0-0
Parma – Fiorentina 1-0 (Gerson 80-ag)
Empoli – Torino 4-1 (Acquah 26, Brighi 65, Di Lorenzo 70, Caputo 88 / Iago Falque 56)
Milan – Frosinone 2-0 (Piatek 57, Suso 66)