(FOTO, VIDEO) Novi posrtaj Bayerna i Nike Kovača: Borussija iz Moenchengladbachana šokirala Bavarce na Allianz Areni

Nogometaši Borussije iz Moenchengladbacha šokirali su Bayern i njegove navijače u Allianz Areni, pobijedivši momčad Nike Kovača s 3-0 (2-0) u subotnjem dvoboju 7. kola njemačkog prvenstva.

Tako je aktualni prvak već drugu utakmicu zaredom u prvenstvu ostao bez pogotka, a posljednju pobjedu na domaćem terenu, kako u Bundesligi, tako i u Ligi prvaka, momčad bivšeg hrvatskog izbornika Nike Kovača ostvarila je još u 2. prvenstvenom kolu, kad su svladali Bayer (3-1).

Nakon toga su se barem jednim bodom na Allianz Areni osladili Augsburg (1-1), Ajax (1-1) i sada Borussia (0-3).

Momčad iz Moenchengladbacha povela je u 10. minuti, a strijelac je bio Plea. Šest minuta poslije na 2-0 povisio je Stindl, a konačnih 3-0 postavio je Hermann u 88. minuti. Istini za volju, Bayern jest postigao jedan pogodak, kad je u 68. minuti mrežu zatresao Robert Lewandowski, ali je pogodak opravdano poništen zbog nedozvoljenog položaja Poljaka, koji je tijelom bio malo ispred svog čuvara.

Bayern je nakon sedam odigranih utakmica na petom mjestu sa 13 bodova, četiri manje od vodeće Borussije iz Dortmunda, koja je u subotu također bila blizu kiksa, ali je svojim prvim ‘hat-trickom’ u žutom dresu španjolski napadač Paco Alcacer donio momčadi iz Dortmunda pobjedu 4-3 (0-1) nad gostujućim Augsburgom. Gosti su vodili od 22. minute pogotkom Finnbogasona, prije nego što je na scenu stupio Paco Alcacer kojeg je trener Borussije Lucien Favre ubacio u igru u 59. minuti.

Već tri minute poslije u jednom od prvih kontakata s loptom Alcacer je izjednačio. Augsburg je ponovno poveo u 71. minuti, a strijelac je bio Max. U 80. minuti još je jednom precizan Alcacer za novo izjednačenje. Igrači s klupe bili su jedini strijelci za Borussiju. Vodeći pogodak u 84. minuti postigao je Mario Goetze. No, samo tri minute poslije Gregoritsch je nadvisio sve obrambene igrače domaće momčadi i glavom svladao vratara Burkija. Kad se činilo da će Borussijin pobjednički niz biti zaustavljen, ukazao se Paco Alcacer i u šestoj minuti sudačke nadoknade pogodio iz slobodnog udarca za konačnih 4-3.

Hanover se domaćom pobjedom 3-1 protiv Stuttgarta maknuo sa zadnjeg mjesta na ljestvici, a na njega gurnuo upravo momčad koju su pobijedili. Dvostruki strijelac za Hannover bio je Wood (30, 45+1), a konačnih 3-1 postavio je Bebou (90+1). Stuttgartu je nadu u pozitivan ishod donio Mario Gomez (50).

Josip Elez odigrao je cijelu utakmicu kod pobjednika, kao i Borna Sosa kod poraženih. Bivši branič Dinama je u 82. minuti zaradio žuti karton zbog povlačenja.

Schalke je iz Duesseldorfa otišao s punim plijenom svladavši domaću Fortunu sa 2-0. Strijelci su bili McKennie i Burgstaller. U domaćoj momčadi Davor Lovren je ostao na klupi za pričuve.

Mainz je ugostio berlinsku Herthu, a dvoboj je završen bez pobjednika i bez pogodaka.