(FOTO, VIDEO) Prva pobjeda Augsburga, Jedvaju 90 minuta, remi Bayerna Nike Kovača bez Ivana Perišića i RB Leipziga

U derbiju 4. kola njemačkog nogometnog prvenstva RB Leipzig i Bayern su igrali 1-1. Gosti su poveli već u 3. minuti nakon što je Mueller odlično proigrao Lewandowskog, a na 1-1 poravnao je Forsberg iz kaznenog udarca u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena nakon što je Hernadez prekršajem zaustavio Poulsena u svom 16-ercu.

Ivan Perišić nije igrao.

Ranije je hrvatski reprezentativni branič Tin Jedvaj odigrao svih 90 minuta za Augsburg u 2-1 (2-0) domaćoj pobjedi protiv Eintrachta iz Frankfurta.

Borussia iz Dortmunda uvjerljivo je sa 4-0 (1-0) na svom terenu svladala Bayera iz Leverkusena. Strijelci za Borussiju bili su Paco Alcacer (28), Reus (50, 90) i Guerreiro (83).

Ante Čović je na klupi Herthe pretrpio i treći poraz izgubivši sa 1-2 na gostovanju kod Mainza te je sada posljednji na ljestvici.