(FOTO, VIDEO) Remi Borussia Dortmunda i Wolfsburga

U posljednjem susretu 18. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Dortmund i Wolfsburg su odigrali bez golova.

Borussija je dominirala veći dio utakmice i imala je nekoliko sjajnih prilika, ali nije uspjela zabiti gol.

Najbolje prilike za domaćine imali su Alexander Isak, Andrij Jarmolenko i Jadon Sancho. Isak je u posljednjim trenucima prvog dijela pogodio vratnicu, Jarmolenko je u 48. minuti uspio prebaciti prazan gol, dok je Jadon Sancho u 52. minuti pogodio okvir gola. Wolfsburg je svoju priliku tražio iz kontri, a možda i najbolju priliku imao je Max Arnold u 82. minuti, no pucao je pored gola.

Za goste je cijeli susret odigrao Josip Brekalo koji se nakon prvog dijela sezone u redovima Stuttgarta vratio u Wolfsburg.

U prvom nedjeljnom susretu Koln je pobijedio Borussiju Moenchengladbach 2-1 ostvarivši tek drugu pobjedu ove sezone. Junak utakmice bio je Simon Terodde postigavši pobjednički pogodak u petoj minuti sudačke nadoknade. Koln je poveo u 34. minuti preko Frederika Sorensena, izjednačio je Raffael u 69. minuti, a kada se već činilo kako će utakmica završiti bez pobjednika ukazao se Terodde. Konstantin Rausch je ubacio, a 29-godišnji napadač Kolna glavom zabio za pobjedu.

Bila je to tek druga pobjeda Kolna ove sezone, a prvu je ostvario u posljednjem kolu prije zimske stanke pobijedivši Wolfsburg 1-0. U prvih 16 kola Koln je upisao samo tri remija i čak 13 poraza.

Koln je i dalje uvjerljivo posljednji. Sada ima devet bodova, osam manje od zone spasa. Na ljestvici vodi Bayern sa 44 boda, RB leipzig je drugi sa 31 bodom, Schalke ima 30, a Borussija Dortmund 29 bodova.

REZULTATI
Borussia Dor. – Wolfsburg 0-0
Koln – Borussia Moenc. 2-1 (Sorensen 34, Terodde 90+5 / Raffael 69)
U subotu:
Werder – Hoffenheim 1-1 (Gebre Selassie 63 / Hubner 39)
Eintracht – Freiburg 1-1 (Haller 28 / Koch 51)
Hannover – Mainz 3-2 (Fullkrug 33,38-11, 75 / Muto 26, Hack 31)
Stuttgart – Hertha 1-0 (Stark 78-ag)
Augsburg – HSV 1-0 (Ja-cheol 45)
RB Leipzig – Schalke 3-1 (Keita 41, Werner 69, Bruma 71 / Naldo 55)

U petak:
Bayer Leverkusen – Bayern 1-3 (Volland 70 / Martinez 32, Ribery 59, Rodriguez 90+2)