(FOTO, VIDEO) Serie A: Golijada Fiorentine i Napolija, vrlo dobri Kalinić, igrao Badelj, Strinić i Rog na klupi, poraz Genoe Ivana Jurića…

U 18. kolu talijanskog nogometnog prvenstva u četvrtak je Fiorentina na domaćem terenu protiv Napolija odigrala 3-3, s tim da su gosti izjednačili u sudačkoj nadoknadi utakmice iz penala.

Gosti su poveli prekrasnim golom Insignea u 24. minuti, a Fiorentina je poravanala u 51. nakon što je Nikola Kalinić izborio slobodni udarac kojeg je u pogodak pretvorio Federico Bernardeschi.

Dries Mertens u 68. ponovno dovodi Napoli u vodstvo, ali samo minutu kasnije opet zabija Federico Bernardeschi za 2-2. U 82. minuti Mauro Zárate pogađa za vodstvo domaćina 3-2. I kad je izgledalo da će Fiorentina dobiti utakmicu, Carlos Salcedo je sudačkoj nadoknadi skrivio penal kojeg je realizirao Manolo Gabbiadini.

Nikola Kalinić odigrao je cijeli susret, a najbolju priliku imao je u 39. minuti kada je iskosa sa deset metara pucao pored gola. Milan Badelj igrao je do 73. minute za Fiorentinu, dok je Hrvoje Milić ostao na klupi za pričuve. Ivan Strinić i Marko Rog također su ostali na klupi za pričuve Napolija.

Genoa, koju vodi hrvatski trener Ivan Jurić, izgubila je u gostima od Torina 0-1, a strijelac je bio Andrea Belotti (49).

Sampdoria i Udinese su remizirali, bilo je 0-0. Stipe Perica nije bio u sastavu, a Andrija Balić utakmicu je gledao sa klupe Udinesea. Palermo i Pescara su odigrali 1-1, a gol Palerma po običaju je branio vratar Josip Posavec, dok je veznjak Mato Jajalo igrao do 78. minute.