(FOTO,VIDEO) Hamburg se od ispadanja spasio pred sam kraj utakmice, zbog Borussije Kramarićev Hoffenheim mora u kvalifikacije

Nogometaši HSV-a pobijedili su pred svojim navijačima Wolfsburg sa 2-1 u zadnjem, 34. kolu Bundeslige i tako osigurali ostanak u elitnom razredu njemačkog nogometa, a “vukove” gurnuli u doigravanje za opstanak, dok je dortmundska Borussia svladala Werder sa 4-3 i time osigurala izravan ulazak u Ligu prvaka, dok će Hoffenheim u kvalifikacije.

Borussia Dortmund vs Werder Bremen 4:3 by retista

Treći put u posljednje četiri sezone HSV se grčevito borio i na kraju izborio za opstanak, iako je Wolfsburg poveo preko Knochea u 23. minuti. Kostić je izjednačio devet minuta poslije, a pravim ‘džokerom’ s klupe pokazao se Waldschmit koji je ušao u igru u 86. minuti, a u 88. postigao pogodak koji je HSV ostavio među prvoligašima i u 55. sezoni Bundeslige.

Wolfsburgu je za ostanak trebao poraz Augsburga od dva razlike u Hoffenheimu, ali momčad Andreja Kramarića u 90 minuta nadmoći nije uspjela postići pogodak. Augsburg je tako ostao prvoligašem, a Hoffenheim je do 75. minute utakmice u Dortmundu, unatoč 0-0, imao mjesto u Ligi prvaka.

Hamburger 2-1 Wolfsburg – All Goals… by mamiewaymire

Naime, do tada je Werder iznenađujuće vodio na Signal Iduna Parku sa 3-2. No, dva realizirana kaznena udarca, Reusa u 75. minuti i Aubameyanga u 89. minuti donijeli su Borussiji treće mjesto. Isti su igrači bili strijelci za domaće i u prvom poluvremenu, Reus u 32. minuti, a Aubameyang 10 minuta poslije. Junuzović (7), Bartels (46) i Kruse (68) bili su strijelci za Werder.

Koeln je pobjedom 2-0 nad Mainzom izborio mjesto u Europa ligi, za koju će se Hertha morati kvalificirati nakon uvjerljivog domaćeg 2-6 poraza od Bayera. Bez izlaza u europska natjecanja ostao je Freiburg koji je poražen kod Bayerna. Bavarci su davno osvojeni peti uzastopni naslov prvaka proslavili pobjedom 4-1.

Njemačka – 34. kolo
Bayern – Freiburg 4-1
(Robben 4, Vidal 73, Ribery 90+1, Kimmich 90+5 / Petersen 76)

Borussia D. – Werder 4-3
(Reus 32, 75-11m, Aubameyang 42, 89-11m / Junuzović 7, Bartels 46, Kruse 68)

Koeln – Mainz 2-0
(Hector 43, Osako 87)

Eintracht – RB Leipzig 2-2
(Vallejo 83, Blum 90 / Sabitzer 25, Poulsen 56)

HSV – Wolfsburg 2-1
(Kostić 32, Waldschmidt 88 / Knoche 23)

Hertha – Bayer L. 2-6
(Weiser 71, Allagui 85-11m / Chicharito 5, Havertz 31, 45+1, Kiessling 64-11m, Aranguiz 81-11m, Pohjanpalo 90)

Hoffenheim – Augsburg 0-0

Ingolstadt – Schalke 1-1
(Gross 40-11m / Avdijaj 2)

Borussia M. – Darmstadt 2-2
(Hazard 50, Raffael 65 / Schipplock 62, Heller 90)

1. Bayern 34 25 7 2 89:22 82
2. RB Leipzig 34 20 7 7 66:39 67
3. Borussia D. 34 18 10 6 72:40 64