Francuska liga: Monaco Danijela Subašića pobijedio Amiens i ipak stigao na korak do spasa

U susretu 37. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco je pobijedio Amiens sa 2-0 osvojivši možda i ključne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Momčad iz Kneževine kolo prije kraja ima tri boda više od Caena na 18. mjestu koje vodi u dodatne kvalifikacije, te bitno bolju razliku pogodaka.

Pobjedu Monacu donijeli su Radamel Falcao u 26. minuti, te Aleksandar Golovin pogotkom u 83. minuti. Danijel Subašić nije branio za Monaco zbog ozljede.

Prvak PSG je na Parku prinčeva rutinski odradio posao protiv Dijona upisavši pobjedu 4-0 uz golove Angela Di Marije (3), Edisona Cavanija (4) i Kyliana Mbappea (36, 56).

Lille je potvrdio drugo mjesto uvjerljivom pobjedom 5-0 protiv Angersa, a strijelci su bili Ikone (2), Pepe (14, 76-11m), Bamba (69) i Araujo (89). Mateo Pavlović je za Angers odigrao cijeli susret.

Lyon je slavio 4-0 protiv Caena i tako osigurao treće mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Sva četiri gola ‘lavovi’ su zabili u drugom dijelu utakmice, a strijelci su bili Depay (49, 74), Cornet (54) i Dembele (64).

Bordeaux je kod kuće izgubio od Reimsa sa 0-1, a pogodak odluke zabio je Hyun-Jun Suk u 2. minuti. Toma Bašić je za domaći sastav igrao prvo poluvrijeme.

Marseille je na gostovanju pobijedio Toulouse sa 5-2, no prekasno je momčad s Velodromea počela pobjeđivati.

Domaćin je poveo u 26. minuti golom Iseke, tri minute kasnije izjednačio je Sanson, a u 50. minuti je Sakai doveo goste u vodstvo. Gradel je u 61. minuti sve vratio na početak izjednačivši na 2-2. N’Jie je u 76. minuti ponovo doveo OM u novu prednost, a do kraja utakmice još je dva gola zabio Thauvin (90, 90+1). Duje Ćaleta-Car nije nastupio jer je u zadnjem kolu dobio crveni karton.

Kolo prije kraja prvenstva PSG vodi sa 91 bodom, Lille je drugi sa 75 bodova, Lyon na trećem mjestu ima 69, dok je četvrti St Etienne sa 65 bodova.

Guingam je ispao, a tko će mu se pridružiti doznat ćemo u idući petak kada je na rasporedu zadnje kolo. Dijon je najbliži drugoj ligi, ima 31 bod, dva manje od Caena koji drži 18 mjesto koje vodi u dodatne kvalifikacije. Amiens ima 35, a Monaco 36 bodova.

REZULTATI
PSG – Dijon 4-0 (Di Maria 3, Cavani 4, Mbappe 36, 56
Lyon – Caen 4-0 (Depay 49, 74, Cornet 54, Dembele 64)
Monaco – Amiens 2-0 (Falcao 26, Golovin 83)
St Etienne – Nica 3-0 (Berič 26, 65, Hamouma 85)
Bordeaux – Reims 0-1 (Suk 2)
Lille – Angers 5-0 (Ikone 2, Pepe 14, 76-11m, Bamba 69, Araujo 89)
Toulouse – Marseille 2-5 (Iseka 26, Gradel 61 / Sanson 29, Sakai 50, N’Jie 76, Thauvin 90, 90+1)
Strasbourg – Rennes 0-2 (Bouriegeaud 24, Hunou 89)
Montpellier – Nantes 1-1 (Mollet 75 / Coulibaly 25)
Guingamp – Nimes 2-2 (Thuram 6, Mendy 35 / Ripart 53, Bouanga 56)