(VIDEO) Dvojbeni jedanaesterac u Puli: Istra naganjala suca

U utakmici 32. kola Prve HNL Inter iz Zaprešića je kao gost u Puli svladao Istru 1961 sa 4-2 (0-1).

Strijelci: 1-0 Roce (19), 1-1 Blažević (48), 1-2 Andrić (50), 2-2 Matei (63), 2-3 Andrić (90-11m), 2-4 Blažević (90+2).

Domaći sastav je bio bolji tijekom čitavog prvog poluvremena te je tu nadmoć okrunio i vodećim pogotkom Rocea u 19. minuti. No, početkom nastavka Inter je golovima Blaževića u 48. i Andrića u 50. minuti ostvario preokret. Domaći su i nakon tog šokantnog ulaska u drugo poluvrijeme bili aktivniji te su poravnali na 2-2 preko Mateija u 63. minuti.

No, u samoj završnici dogodio se kontroverzni trenutak jer je suda Pejin u 87. minuti pokazao na bijelu točku za Inter nakon što je branič Istre u pokušaju izbijanja lopte ispred svog gola udario kopačkom u glavu napadača Intera. Domaći su žestoko prosvjedovali zbog te odluke, no Andrić je iz kaznenog udarca vratio prednost na stranu gostiju da bi Blažević iz protunapada u sudačkoj nadoknadi postavio konačni rezultat.

Peti Inter sada ima 40 bodova, četiri više od šeste Lokomotive, dok je Istra 1961 ostala pretposljednja, deveta sa 25 bodova, jednim više od posljednje Cibalije, a dva manje od osmog Rudeša.

Na vrhu je Dinamo sda 69 bodova, drugi Hajduk ima 61, a treća Rijeka 60.

Pred 500 gledatelja na stadionu “Aldo Drosina” sudio je Pejin iz Donjeg Miholjca.

REZULTATI 32. KOLA,
Petak:
Istra 1961 – Inter 2-4 (Roce 19, Matei 63 / Blažević 48, 90+2, Andrić 50, 90-11m)