Ponedjeljak, 5 svibnja, 2025
16.8 C
Zagreb
Pratite nas:

Jedan od najboljih svih vremena: Legendarni Čeh Jaromir Jagr vraća se u domovinu, karijeru nastavlja u drugoligašu

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Jedan od najboljih hokejaša svih vremena, legendarni Čeh Jaromir Jagr (45) karijeru će nastaviti u češkom drugoligašu HC Kladnu, klubu u kojem je započeo svoju uspješnu karijeru.

Jagr je rođen u Kladnu i vlasnik je kluba od 2011. godine.

“Sretan sam što ću karijeru nastaviti u klubu svoje mladosti,” kazao je Jagr koji je ove sezone bi član Calgary Flamesa. U 22 nastupa u dresu kanadskog kluba zabio je jedan pogodak i upisao šest asistencija, a zbog ozljede koljena izvan stroja je od konca prošle godine.

“Žao mi je što zbog problema s koljenom nisam igrao više. Želim se zahvaliti igračima i navijačima Flamesa što su me dočekali širom raširenih ruku,” dodao je legendarni Čeh kojem je Calgary bila deveta NHL momčad u karijeri.

Jagr je ostvario nevjerojatnu karijeru u najjačoj hokejaškoj ligi svijeta, najveću od svih Europljana. Ukupno je u NHL ligi odigrao 24 sezone tijekom kojih je u 1,733 utakmice postigao 1,921 poena (766 pogodaka i 1155 asistencija). Po broju bodova nalazi se na drugom mjestu, a ispred njega je samo Wayne Gretzky (2,857), dok je po broju postignutih golova treći iza Gretzkyja (894) i Gordiea Howea (801).

Jagr je u NHL-u debitirao još u sezoni 1990/91. u dresu Pittsburgh Penguinsa s kojima je osvojio dva naslova prvaka (1991, 1992). U Pittsburghu se zadržao do 2001. godine, a zatim je nastupao za Washington Capitalse (2001-2004), New York Rangerse (2004-2008), Philadelphia Flyerse (2011/12), Dallas Starse (2012/13), Boston Bruinse (2012/13), New Jersey Devilse (2013-2015) i Florida Pantherse (2015-2017). Igrao je i u ruskom KHL-u, od 2008. do 2011. je bio član Avangard Omska.

Osim dva NHL naslova, Jagr ima i dva naslova svjetskog prvaka s reprezentacijom Češke (2005, 2010), te naslov olimpijskog pobjednika iz Nagana 1998. pa je član ekskluzivnog “Triple Gold” kluba.

“Igrat ću do 50. godine, a možda i duže. Ne u NHL-u, jer je to jako teško, ali negdje sigurno. Nemam namjeru stati dok mi je hokej zabava. Kad mi postane muka, prestat ću,” kazao je nedavno.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: hina/mh

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci