Monaco u Ligi prvaka, Subašić 20. puta ove sezone sačuvao mrežu netaknutom

U posljednjem kolu nogometnog prvenstva Francuske u subotu je Monaco u gostima pobijedio Lorient sa 1-0, te je zadržao treće mjesto koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka.

Hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subašić branio je za Monaco cijeli susret, te je čak 20. puta ove prvenstvene sezone sačuvao svoju mrežu netaknutom. Pobjednički gol za Monaco zabio je Yannick Ferreira-Carrasco u 20. minuti.

Jedini koji su mogli ugroziti Monaco bili su Marseille i Saint-Etienne, ali njihove pobjede pokazale su se pirovima. Saint-Etienne je svladao Guingamp 2-1, dok je Marseille pobijedio Bastiju sa 3-0. Utakmica u Marseilleu bila je prekinuta na 15 minuta zbog toga što su domaći navijači bacali upaljače i druge predmete na teren.

U posljednje kolo Paris Saint Germain je ušao kao novi prvak, a Lyon kao drugoplasirani, dok su već ranije iz lige ispali Evian, Metz i Lens.