Nezapamćena nemoć i poraz Barcelone na startu Lige prvaka

epa09468555 FC Barcelona's Luuk de Jong (back) in action against Bayern Munich's Benjamin Pavard (front) during the UEFA Champions League Group E soccer match between FC Barcelona and Bayern Munich held at Camp Nou stadium, in Barcelona, Spain, 14 September 2021. EPA/Alejandro Garcia

U derbiju prvog kola Lige prvaka Bayern je na Nou Campu slomio Barcelonu s 0:3 golovima Thomasa Muellera (34) i Roberta Lewandowskog (56, 85).

U toj skupini E druga utakmica nije ponudila ni jedan pogodak. U Kijevu su Dinamo i Benfica odigrali 0:0.

Odličnu su utakmicu u skupini F odigrali Villarreal i Atalanta. Pobjednika na kraju nije bilo (2:2) premda su šanse prštale na obje strane. Mario Pašalić odigrao je za Atalantu zadnjih 20 minuta susreta.

U skupini H aktualni pobjednik Lige prvaka Chelsea imao je teško otvaranje na svom Stamford Bridgeu protiv najbolje ruske momčadi Zenita. Pobijedio je 1:0, a jedini gol postigao je Romelu Lukaku u 69. minuti. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odigrao je svih 90 minuta za Chelsea.