Nogometaši Maroka plasirali su se u polufinale Svjetskog prvenstva svladavši u četvrtfinalu Portugal sa 1-0 (1-0) na stadionu Al Thumama.
Strijelac jedinog gola bio je Youssef En-Nesyri (42).
Maroko je tako postao prva afrička reprezentacija koja se plasirala u polufinale svjetskog prvenstva u 92-godišnjoj povijesti ovog natjecanja.
Maroko je praktički s pričuvnom obranom uspio neutralizirati sve portugalske pokušaje za izjednačenjem te je i nakon svog petog nastupa u katru ostao na samo jednom primljenom pogotku
Maroko će u srijedu u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta između branitelja naslova Francuske i Engleske koji počinje u 20 sati.
U prvom polufinalu u utorak će igrati Hrvatska i Argentina.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.