Ponedjeljak, 10 ožujka, 2025
11.6 C
Zagreb
Pratite nas:

Pavlek nakon otkazivanja utrke: To je realnost Svjetskog kupa

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Slalom skijaša za Svjetski kup koji se trebao održati na sljemenskom Crvenom spustu otkazan je zbog loših uvjeta na stazi. Utrka je prvo trebala biti održana u srijedu, potom je odgođena za danas, no Sljeme ove godine ipak neće dobiti svoga kralja.

Direktor organizacijskog odbora Snow Queen Trophy Vedran Pavlek, u razgovoru za HRT komentirao je otkazivanje utrke.

– Ujutro je izgledalo jako dobro, palo je 12 cm snijega, u devet se postavila staza, razvijalo se jako dobro, na pregledu staze je bilo jako dobro i nakon pregleda staze se vodila diskusija treba li se još nešto raditi. Emmanuele Couder, direktor Svjetskog kupa diskutirao je sa mnom, bila je opcija da se ne radi ništa i da se samo korigira par vrata i bila je opcija da se radi voda i sol. Njegova odluka je bila da se radi voda i sol, e sad, jesu li ta voda i sol još više pojele snijeg, ne znam. Mišljenje je Rene Fleissa da nismo trebali raditi ništa, da bi imali sigurno dobru utrku. No, što je, tu je, pokušali smo sve, plana C više nema. Žao mi je, a ponosan sam na ljude koji su radili sve moguće. Nije ni prva ni zadnja utrka koja je otkazana na dan utrke, to je realnost Svjetskog kupa, rekao je Pavlek.
Protiv vremena se ne može, je li se možda mogla utrka održati jučer?

– Danas je sigurno bila bolja prognoza, izgledalo je dobro. Nažalost, o svemu tome mi premalo odlučujemo, odlučuje žiri FIS-a, a odgovornost je na nama, dodao je Pavlek te rekao kako odmah počinju pripreme za Snježnu kraljicu 2023.

– Počinju pripreme iste sekunde. Treba gledati unaprijed pozitivno, tu smo imali dva otkaza, 2014. i 2016., uloženo je u infrastrukturu, zadnjih godina nije bilo otkaza zbog nedostatka snijega. Teška je to odluka za nas, za sve ljude, treba biti jak, prespavati i idemo dalje, rekao je Pavlek.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/HRT

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci