Perica srušio Milan na San Siru

Mladi hrvatski reprezentativac Stipe Perica postigao je pogodak u 88. minuti koji je Udinese svladao Milan na San Siru s 1-0 u 3. kolu talijanskog prvenstva.

Perica je u igru ušao u 60. minuti kao zamjena za Francuza Thereaua, a u 88. minuti je dobro regairao na ubacivanje Agyemang-Badua s desne strane te uz pomoć Abatea, od kojeg se lopta odbila nakon Peričina voleja, svladao nemoćnog vratara Donnarummu.

Andrija Balić je dvoboj odgledao s klupe Udinesea, a ista je sudbina zadesila i Marija Pašalića na klupi za pričuve Milana.

Lazio je uhvatio bod na gostovanju kod Chieva. Domaći su poveli u 52. minuti pogotkom Gamberinija, a tri minute poslije izjednačio je Nizozemac De Vrij. Hrvatski reprezentativac Ivan Vargić bio je u statusu pričuvnog vratara rimske momčadi.

Utakmica Genoe i Fiorentine nije odigrana u nedjelju. Glavni sudac Banti u 28. minuti je prekinuo dvoboj nevremena praćenog snažnom kišom. Nakon 45-minutnog čekanja odlučeno je da utakmica bude odgođena, a rezultat je u trenutku prekida bio 0-0.

Zbog kiše je, nakon prvog poluvremena, prekinut dvoboj Rome i Sampdorije na rimskom Olimpicu, ali je nakon stanke od 90-ak minuta utakmica nastavljena. Sampdoria je nakon prvih 45 minuta vodila 2-1, ali je u nastavku domaća momčad uspjela preokretom doći do pobjede.

Luciano Spaletti ubacio je veterana Francesca Tottija koji je u 61. minuti asistirao Edinu Džeki za izjednačujući pogodak, a u sudačkoj nadoknadi je realizirao kazneni udarac za pobjedu domaće momčadi.

Ante Budimir je u 62. minuti zamijenio strijelca Muriela u dresu Sampdorije, ali nije imao značajniji učinak.