Pobjeda Matta u Kranjskoj Gori, Hirscheru još jedan Mali kristalni globus, uspjeh karijere hrvatskog skijaša Vidovića

Austrijanac Michael Matt je pobjednik slaloma kojeg su skijaši u nedjelju vozili za Svjetski kup u Kranjskoj Gori, dok je hrvatski skijaš Matej Vidović zauzeo 21. mjesto.

Matt, kojem je ovo prva pobjeda u Svjetskom kupu, iza sebe je sa 30 stotinki ostavio ostavio Talijana Stefana Grossa(1:48.56), najbržeg u prvoj vožnji, i sa 46 stotinke zaostatka Nijemca Felixa Neureuthera (1:48.72).

Vidović je do 21. mjesta stigao s vremenom 1:50.53 i 2,27 sekunde zaostatka.

Austrijanac Marcel Hirscher, osvajač Velikog kristalnog globusa i malog Kristalnog globusa u veleslalomu, danas je osvojio i mali Kristalni globus u slalomu, nakon što je utrku završio na četvrtom mjestu s vremenom 1:49.06. Njegov najveći konkurent u utrci za prvo mjestu u poretku slalomaša Norvežanin Henrik Kristoffersen prvu utrku je, nakon što je promašio jedna vrata, završio na 42. mjestu.

Hrvatska je danas u Kranjskoj Gori imala još jednog predstavnika Elisa kolegu koji je prvu vožnju završio na 48. mjestu.

U poretku skijaša u slalomu Hirscher je sada nedohvatljiv sa 110 bodova prednosti ispred Kristoffersena (575), dok je treći Talijan Manfred Moelgg sa 431 bodom. Do kraja sezone ostao je još jedan slalom koji se vozi za dva tjedna na završnici Svjetskog kupa u Aspenu.