Poravnati s Hajdukom: Osijek pobjedom protiv Slaven Belupa ostao u igri za 3. mjesto!

U zadnjem susretu 33. kola Prve HNL u Osijeku su nogometaši Osijeka bili bolji od Slaven Belupa s 3-0 (2-0) i tako ostali u borbi za treće mjesto.

Osijek je već nakon 16 minuta vodio s 2-0. U 9. minuti se za loptu izborio Muzafer Ejupi i preciznim prizemnim udarcem pogodio vrata, da bi u 16. minuti Ukrajinac Dmitro Lopa iz slobodnog udarca s 18 metara pogodio same rašlje. Ejupi je u 52. minuti iz kaznenog udarca postigao svoj drugi gol na utakmici, da bi u 72. minuti Makedonac promašio dosuđeni novi penal.

Osijek se na trećem mjestu i s 62 boda poravnao s Hajdukom, dok je Slaven Belupo ostao šesti s 38 bodova.

Pred 1600 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Vučković iz Zagreba.

Strijelci: 1-0 Ejupi (9), 2-0 Lopa (16), 3-0 Ejupi (52pen)

Promašeni penal: Ejupi (Osi,72)