Pripreme za OI: Kauboji u Splitu svladali Švedsku, sjajni Duvnjak i Stepančić

Hrvatska rukometna reprezentacija ostvarila je pobjedu protiv Švedske u pripremnoj utakmici za Olimpijske igre. Utakmica Kauboja i starih rivala iz Švedske odigrana je u splitskoj Spaladium Areni  Hrvatska je slavila 26:24. Tako je Hrvatska položila još jedan ispit uoči OI budući da se Švedska budi iz podužeg rukometnog sna. Podsjetimo, kada su Kauboji osvojili prvu zlatnu Olimpijsku medalju pobijedili su u finalu baš Švedsku. Bilo je to sada već davne 1996. godine u Atlanti.

Igrači izbornika Željka Babića na poluvremenu prijateljske utakmice imali su četiri pogotka prednosti. U drugom poluvremenu tu su prednost djelomično uspjeli obraniti i zasluženo pobijediti.   Najbolji kod Hrvatske bili su Duvnjak i Stepančić koji su zabili po 5, a Štrlek 4 pogotka.

HRVATSKA: Stevanović, Pešić 1 (6 obrana), Ivić (5 obrana); Mihić, Duvnjak 5, Stepančić 5, Kopljar 1, Gojun, Matulić 2, Karačić 3, Kontrec 1, Štrlek 4, Čupić 1, Pavlović, Mamić, Slišković 1, Cindrić 2, Brozović.

Izbornik Hrvatske: Željko Babić

ŠVEDSKA: Andersson (8 obrana), Aggefors, Appelgren (4 obrane); Gottfridsson 1, Tollbring 4, Stenbacken 1, Konradsson, Karlsson, Jakobsson 3, Lagergren 2, Petersen 2, Stenmalm 1, Cederholm, Zachrisson 5, Nilsson 4, Nielsen 1.
Izbornik Švedske: Ola Lindgren