Ronaldo se zaručio na Svjetskom prvenstvu?

Foto: fah

Cristiano Ronaldo ima veliku podršku s tribina na Svjetskom prvenstvu. Njegova cura Georgina Rodriguez pratila je obje utakmice Portugala odigrane do sada, a na utakmici protiv Maroka pokazala je detalj o kojem se piše.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Naime, ona je na utakmici pokazala veliki dijamantni prsten na lijevoj ruci, a to su zapazili i fanovi.

Neki misle kako se Ronaldo zaručio usred Svjetskog prvenstva.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ronaldo s Georginom ima djevojčicu Alana Martinu, dok zajedno odgajaju i troje Ronaldove starije djece koje je dobio surogatstvom.

Podsjetimo, Ronaldu je blizance rodila surogat majka, kao i sedmogodišnjeg Cristiana Ronalda Juniora. Portugalski mediji pišu da je prvoj surogat majci platio 12 milijuna eura, a drugoj čak 17 milijuna eura.

Surogatstvo je u svojoj biti kupoprodajni ugovor prema kojem jedna strana ili bez naknade (altruistično) ili za novac (komercijalno) iznajmljuje žensko tijelo kao sredstvo nošenja i rađanja djeteta (bilo da se radi o samj ženi koja iznajmljuje svoje tijelo ili o klinici-posredniku koja ga unajmljuje za drugu stranu), dok druga strana (samac, heteroseksualni ili homoseksualni par, više osoba) postaje “vlasnik” rođenog djeteta (bilo da se radi o davateljima spermija ili gameta za rađanje djeteta, ili ne).

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Surogatstvo je najnoviji način “trgovanja ljudima”, koje krši dostojanstvo i prava žena jer ih se reducirana na njihova reproduktivna svojstva i koristi kao sredstvo (“inkubator za rađanje”), često uz ekonomsku prisilu, dok se djecu reducira na komercijalnu robu koja se prodaje i kupuje, odvajajući ih od žene/majke koja ih je nosila i rodila i oca (davatelja sperme).

Na djecu rođenu putem surogatsva pravo može polagati 6 osoba: biološki otac (davatelj sperme), biološka majka (davateljica jajašca), surogatkinja (koja nosi i rađa dijete), njezin partner (presumpcija očinstva) te par koji je naručio dijete.

Komercijalno i altruistično surogatsvo dopušteno je u Gruziji, Indiji, Izraelu, Rusiji i Ukrajini, dok je samo altruistično (bez naknade) dopušteno u Australiji, Brazilu, Kini, Danskoj, Nizozemskoj, Tailandu i Ujedinjenom Kraljevstvu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.