Austrijanka Mirjam Puchner priredila je iznenađenje pobjedivši u srijedu u spustu kojeg su skijašice vozile na završnici Svjetskog kupa u Soldeu, dok je mali Kristalni globus u toj disciplini osvojila njena sunarodnjakinja Nicole Schmidhofer.
Puchner je do druge pobjede u Svjetskom kupu došla s vremenom 1:32.91, a drugoplasirana Njemica Viktoria Rebensburg je za njom zaostala tri stotinke (1:32.94). Treća je Švicarka Corinne Suter i njen zaostatak za pobjednicom je osam stotinki (1:32.99).
Mali Kristalni globus u ovoj disciplini pripao je Austrijanki Schmidhofer koja u poretku skijašica drži prvo mjesto sa 468 bodova, druga je njena sunarodnjakinja Stephanie Venier sa 372 boda, a treća je još jedna Austrijanka Ramona Siebenhofer sa 354 boda.
Soldeu, spust za skijašice, rezultati:
1. Mirjam Puchner (Aut) 1:32.91
2. Viktoria Rebensburg (Njem) 1:32.94 +0.03
3. Corinne Suter (Švi) 1:32.99 +0.08
4. Nadia Fanchini (Ita) 1:33.13 +0.22
5. Tamara Tippler (Aut) 1:33.15 +0.24
Izvor: hina/mh
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.