Španjolska liga: Nogometaši Alavesa i Levantea remizirali, gosti se spasili u sudačkoj nadoknadi

Nogometaši Alavesa i Levantea odigrali su 1-1 (1-0) u prvoj utakmici nedjeljnog programa 31. kola španjolskog prvenstva, iako je domaća momčad do treće minute sučeve nadoknade držala tri boda u rukama.

Za vodstvo Alavesa strijelac je bio Argentinac Jonathan Calleri u 18. minuti iz kaznenog udarca. Izjednačujući pogodak za konačnih 1-1 postigao je Argentinac Jonathan Silva u trećoj minuti sučeve nadoknade.

Tako je Alaves sa 45 bodova ostao na sedmom mjestu prvenstvene ljestvice, dok je Leganes sa 40 bodova na 11. poziciji. Vodeća Barcelona ima 73 boda, 11 više od drugoplasiranog Atletico Madrida nakon jučerašnje pobjede 2-0 u derbiju odigranom na Camp Nou. Treći je Real Madrid sa 13 bodova zaostatka za Kataloncima. U zoni ispadanja nalaze se Celta Vigo sa 29 bodova, Rayo Vallecano sa 27 i Huesca sa 23.